• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Basilisk - помощник
Здравейте,

Купих си една брава за врата:

http://arko.org.pl/Zamki/Nawierzchniowe ... krmos.html

Интересното е, че за да е монтирана както трябва, ключът влиза/излиза на 180° спрямо това, което обикновено се наблюдава при бравите:

Изображение

Това е позицията в която ключът влиза/излиза, отгоре емблемата на производителя е в правилната позиция. Явно, това е изходното положение на патрона. Просто ми изглежда странно. Мога да монтирам обратно, както обикновено се среща (неназъбената част на ключа ще е отгоре), но тогава емблемата ще е наобратно. Има ли някакво значение как ще я монтирам?

Също така, сменяйки една брава, която вече не се произвежда, най-удобно ми е да използвам тази:

Изображение

Тук мога да въртя и местя патронника, но показаната позиция ми пасва най-добре, като патронника отново е "обърнат". Това, което си мисля, е че няма никакво значение, като дори при горните позиции има минимално предимство - пружинките не се уморяват от тежестта на цилиндърчетата (ако подобен ефект въобще се наблюдава).

Какво мислите?
chapara - майстор
Монтираш я, както на теб ще ти е удобно, логото никой не го знае как е, или поне на мен не ми говори нищо :?
kozl - майстор
Я па не видам ко му е ненормалното. Или пък мое некой да е шибнал логото наопаки. Шифтовете на секрета са в широката част - начи технически е нормално положението. Обаче логото било наопаки - това значи естетически е ненормално.
Ся ко праим :?
Технически мое да се ползва, ама естетически е недопустимо - значи требе друга брава.
Ако загърбиш естетическото може и тая брава да стане.
Са възможен е друг проблем - логото ли да е наопаки или ключа :?
Кое шъ да е по-целесъобразно :?
И ако не мое да се завърта на кръгом секрета дали па нема леви и десни брави :?
chapara - майстор
вт авг 07, 2018 6:18 pmkozl написа:

И ако не мое да се завърта на кръгом секрета дали па нема леви и десни брави :?
Най вероятно това е ключа от бараката =D>
marian1 - майстор
Ми идва ми идея, да разбуташ малко бравата, опитай да я разглобиш, някои се обръщат...за тази не знам
shotik - майстор
Ако е на врата , но в обратна посока , тогава ще е както трябва , ако сега се монтира на "лява " врата и е така ,ако се монтира на "дясна " врата , ще е нормално, завъртяна на 180 градуса.
nikolov333 - майстор
Мисля, че производителят трябва да е предвидил обръщане за леви и десни врати .
shotik - майстор
От 50 години на врата към мазетата на входа е монтирана немска брава и патрона е така обърнат, зъбите да са на горе, свикнали сме и на никой не прави впечатление.

Скоро закупих патрон за брава, той фабрично е направен, ключа да може да се изважда само в хоризонтално положение, ами свикнахме вече .
VLADO66 - майстор
По този начин на поставяне, няма как на патрона да се направи бъмпинг и е с цел сигурност.
muhala - майстор
В Япония ключаклите са "наопаки" също. :drinkers:
  • 1
  • 2

Тема "особен монтаж на брава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: