• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
sian - специалист
Опасно е дете да се заучва да свързва проводници макар под ниско напрежение. Преди доста време една детенце си отиде играеики си със стърчащи от стената проводници от немонтиран контакт.... имам син който освен по таблетите залита и по останалата техника. Иска да мери с мултицет... испадам в ужас като ремонтирам нещо и се чудя да се крия ли или не. Беше взел едни клещи и накълцал лан кабела... може би съм истерик. Опитах се нагледно да му покажа тока с една електрошокова палка. Първо се стресна но после поиска той да възпроизвежда дъгата това не се случи естествено. Може би подхода ми е неправилен....извинете ме за отклонението от темата.
alexandra - помощник
Въпросите ми бяха конкретни.

В общи линии, човек като не разбира нещо затова пита тези, които разбират. Или пита тези, за които си мисли, че разбират.

За да се научи. Като чета коментарите тук, май на нищо няма да се науча. По-добре да гледам готварската печка и да дам на детето таблет, да се развива нормално....

По отношение на кабела за готварската печка и предишната ми тема, iliya_1, монтиран е и работи нормално, както и печката.

За съжаление вкъщи си имам такъв "експерт" по ел-а, мъжа ми, който уж много разбира, но нищо не обяснява на детето и се налага да се образовам в движение, защото виждам, че на детето му е интересно и не искам да спирам тези интереси. Баща му все бута телефона или таблета в ръцете и не обяснява нищо като малкият почне да разпитва.

Както и да е, ще поогледам за подходящ ел.конструктор, кръжок за малкия като поотрасне и за човек, от когото може да се учи и добре да му обясни.
shotik - майстор
Да попитам- пишеш ,че са били две батерии по 1.5 волта, защо си ползвала батерия 9 волта , което е 3 пъти повече, а и батерията вероятно е тип Крона, която има напрежение, но няма ток и капацитет , за да се ползва за такава цел ?
Lisko - майстор
нед авг 19, 2018 7:35 pmalexandra написа:
Беше с 2 батерии от волт и половина.

Добре, защо слагате 9 волта тогава??? Два пъти по волт и полвина дава 3 волта.
9 волта е 3 пъти повече. Не е нормално. И без да разбира човек нищо.

А иначе аз подкрепям експериментите и рисковете, стига последните да не застрашават твърде много здравето.
А когато застрашават, да има адекватна подготовка която да намали вероятността почти до нула.
Хора дето нищо не експериментират и нищо не рискуват, обикновено не стават за нищо.
iliya_i - майстор
пон авг 20, 2018 6:58 amshotik написа:
Да попитам- пишеш ,че са били две батерии по 1.5 волта, защо си ползвала батерия 9 волта , което е 3 пъти повече, а и батерията вероятно е тип Крона, която има напрежение, но няма ток и капацитет , за да се ползва за такава цел ?
А, ток има. Щом пуши и мирише... :-D
alexandra - помощник
пон авг 20, 2018 6:58 amshotik написа:
Да попитам- пишеш ,че са били две батерии по 1.5 волта, защо си ползвала батерия 9 волта , което е 3 пъти повече, а и батерията вероятно е тип Крона, която има напрежение, но няма ток и капацитет , за да се ползва за такава цел ?
Защото първоначално смятах, че кабелите ще издържат и мислех, че тези моторчета са стандартни и стават за всякакви батерии.

Наистина, направи ми впечатление, че кабелите са малко по-тънки от тези на клипчето, но други нямах под ръка.

Навярно ще е по-добре да си взема готово моторче с кабели и батерия за него и отново за опитам.
turbocharged - специалист
Както и да експериментираш е напълно безопасно не се притеснявай от нищо. Кабелчета колкото и да са тънки са подходящи. Просто батерията 9v не е подходяща. Ползвай си моторчето като си го свързала само смени батерията 9v с две по 1.5v.
Опри батериите 1.5 v плюс към минус една в друга и ги залепи с тиксо.
Кабелчетата от моторчето сложи на краищата на батериите и пак ги залепи с тиксо да не мърдат.
Изображение
Изображение
Изображение
Снимките са от тук http://www.ikatbag.com/2014/11/
alexandra - помощник
пон авг 20, 2018 9:15 amturbocharged написа:
Както и да експериментираш е напълно безопасно не се притеснявай от нищо. Кабелчета колкото и да са тънки са подходящи. Просто батерията 9v не е подходяща. Ползвай си моторчето като си го свързала само смени батерията 9v с две по 1.5v.
Опри батериите 1.5 v плюс към минус една в друга и ги залепи с тиксо.
Кабелчетата от моторчето сложи на краищата на батериите и пак ги залепи с тиксо да не мърдат.
Изображение
Изображение
Изображение
Снимките са от тук http://www.ikatbag.com/2014/11/
Чудесно, много ти благодаря !
Andri01 - майстор
Продават се готови контейнерчета за по 2 ,3 или 4 елемента по 1,5в. с изводи.
  • 1
  • 2

Тема "Пералня с ключе, кабели и 9v батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: