• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
alabal - специалист
Прикачен файл:
Untitled.jpg
Untitled.jpg (53.37 KиБ) Видяна 1920 пъти
Не мога да преценя дали някоя от посочените конзоли ще ми свърши работа да закрепя плоскост 0.4 x 1.10-1.20 над климатика с 10 см разстояние от стената примерно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами нарисувай си го! Увисва към метър извън конзолата. От какво е тази плоскост? Вземи 5 метра шина, среши, огъни, разпробий, сложи 1-2 напречно и си готов
alabal - специалист
Плоскоста е от табела на магазин - от едната страна страна ламарина от другата пластмаса. Къде ще виси 1м - мисля го с две конзоли от двете страни ще виси по 20 см може би . А отзад понеже няма да стигне ще има разстояние. Но не мога да преценя при сложена плоскост дали ще се събере или ще се забие в климатика. Конзолите трябва да се закрепят в пространството високо 30 см между климатика и горния ръб на стената.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-) Грешно рачетох първия размер :-) за дебелина 4мм го взех.
Ами ще станат, така
alabal - специалист
Като го нарисувах и измерих с линията излиза че няма да стане прекалено е остър ъгъла. Трябва ми по малък наклон иначе ще се забие в климатика навеса. Как се водят тия конзоли за да потърся такива с по малък ъгъл?
Gadnyara - специалист
Какви са размерите на тялото, за което правите навес? Не може ли това 40х110 да стане на 2бр. 40х55см и с малко застъпване да стигне до стената!?

Ако допускате отзад да има отстояние, защо не я закрепите директно на климатика с максимален наклон?! :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 22, 2018 10:03 amGadnyara написа:
... директно на климатика с максимален наклон?! :wink:
Хитро! +1
VLADO66 - майстор
Каква е целта на този навес?
alabal - специалист
ср авг 22, 2018 11:50 amVLADO66 написа:
Каква е целта на този навес?
Да пази от прелитащи саксии
VLADO66 - майстор
Трябва да се предвиди възможността за демонтаж, ако се наложи ремонт и профилактика на климатика.
  • 1
  • 2

Тема "Навес за климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: