• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
shotik късно ти видях предложението и вече запознах с рязането. Благодаря все пак!
На колегата lov, който подхожда крайно нелюбезно - най-вероятно(90%) проекта ще се получи, въпреки че "не ми достига капацитета".
Успях да срежа камерата, махнах пяната, като всичко направих много внимателно. От вътре има тръби и над тях една много тънка пластина, която служи за охлаждане на камерата. Вече достигнах нужната височина, така че остава само пипкавата работа и е готов.
Колкото до разчетите за охлаждане - така и така ще ползвам външен терморегулатор, за поддържане на по-точна температура, така че не ме бъркат.
Та колега lov, твоите "съвети" не ми помогнаха по никакъв начин, но все пак ти благодаря, че ме мотивира още вчера да започна :supz:
MamaMy - майстор
Дано друг тънкокапацитивен не тръгне и той да преработва,подведен по твоите писаници. Ще потроши работещ хладилник за глупости. :lol:
hidrazin - майстор
Ба си, скоро май не съм попадал на такива простотии... :?
Явни питащия е "набарал" медните тръби. Сега ще бере бакър или по-точно ядове.
Щял да използва външен терморегулатор ... ми добре и успех.
:partyman:
P.S. Имам натрапчивото чувство че бираджиите не са съвсем у ред.
Май не е само чувство...
Хладилника е готов и вече е без камера. Тръбите за охлаждането на камерата се оказа, че минават в лявата част, след внимателно премахване на пяната и рязане на пластмасата стигнах до тях. Успях да повдигна височината с около 10см, което ми върши работа. Отделно махнах и всичко по вратата, като оставих само изолацията. Сега предстои още малко работа, с цел да не изглежда така махленската.

Прикачен файл

IMG_4738.jpg
IMG_4738.jpg (74.62 KиБ) Видяна 770 пъти

Прикачен файл

IMG_4737.jpg
IMG_4737.jpg (97.49 KиБ) Видяна 770 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Преправяне на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: