• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Търся някой хладилен експерт за съвет или да свършим заедно следната задачка:
Имам един хладилник искам него да използвам, защото е сравнително енергоспестяващ и не е ползван никога, прикачам снимки. Трябва ми цялото му вътрешно пространство, т.е. частта с камерата трябва да се изреже, но знам че вътре минават медни охладители и ме е страх да не го разваля. Другия вариант е да измести компресора и да се използва тази част, на мен не ми достига реално височина. Ако някой е разглобял такъв или знае как може да стане ще съм много доволен на компетентно мнение, може и да не е безплатно. Ще го използвам не точно по предназначение, а в домашното пивоварство.

Благодаря предварително

Прикачен файл

hladilnik.png
hladilnik.png (29.89 KиБ) Видяна 2031 пъти

Прикачен файл

20170404_203154.jpg

Прикачен файл

20170404_203140.jpg

Прикачен файл

20170404_203131.jpg

Прикачен файл

20170404_203116.jpg
ben84 - специалист
Ако изрежеш дъното и направиш вана с подходяща дълбочина и изолация?
shotik - майстор
Щеше да е хубаво , да напишеш в кое населено място е хладилника.

А каква е причината да не го смениш с подобен, със сходни размери , но без камера ?
lov - майстор
Мераци дето посмърно няма как да станат. Дълго е за обяснение за хора които не познават устройството на хладилника.
ср сеп 19, 2018 8:59 pmben84 написа:
Ако изрежеш дъното и направиш вана с подходяща дълбочина и изолация?
Това ми беше третата опция, всъщност един приятел ми я предложи. Ами да ти кажа струва ми се разумно, тъй като отдлоу няма нищо и няма какво да повредя.
Иначе съм от София.
чет сеп 20, 2018 2:53 amlov написа:
Мераци дето посмърно няма как да станат. Дълго е за обяснение за хора които не познават устройството на хладилника.
Прекалено крайно е чак "посмъртно" , ако това си имал в предвид. Говорих с познат, работил в хладилния завод и каза, че може лекичко да режа пластмасата с мулти инструмент с подходящ накрайник и ако да се види дали ще попадна на медни тръби и т.н. Ако не се получи, след това малко пяна и затварям пластмасата.
lov - майстор
Тоз твоя човек сигурно е работил преди половин век там щом ти обяснява за медни тръби. Камерата на този хладилник е алуминиева пита на която са щамповани каналчетата и после е огъната по формата. И за да ти е още по гадно в самата хладилна чат на гърба има още един изпарител който е вързан последователно на нея. Не познавам точния модел но едва ли е с два компресора тази евтенийка а и е много малък като обем че да е с два. То е възможно да се премахне камерата и да се ползва само хладилната част но наясно ли си че дебита на компресора е разчетен да работи точно с тези параметри на изпарение на двата изпарителя. Те са залети от вътре с пяна къде са съединени господ знае, а може и да са едно цяло което е и най вероятно с цел евтина изработка и технологично опростяване.И като те съветва да режеш преди да си разбрал че си стихнал го него юе каже фъс и за теб ще остане само един читав компресор. Другото освен за баклука не става. Отделно как ще си сметнеш капилярката и т.н. Една камара неща които дори специалист в тази област има да си блъска главата ако рече да го прави дори за спорта.
Отделно за разхерметизиране и зареждането после на системата с фреон си трябва специфично оборудване и доста познания. Не си мисли че е като да навиеш кълчища на някой я тръба и да я завиеш.с тръбния ключ.
Та без да се обиждаш за това написах посмъртно. И съм изцяло убеден че не ти стига капацитета само по начина по който зададе въпроса.
По добре го продай и си купи нещо което е възможно да се пригоди или залягай над бумагите купувай медни тръби компресори и си спретни нещо което може да ти свърши работа.
shotik - майстор
Предлагам замяна на подобен , без камера, може да доплатя , тъй като моя е работил 3-4 години и не постоянно.
При интерес , да си пишем на лични.
jgt - специалист
чет сеп 20, 2018 7:11 pmshotik написа:
Предлагам замяна на подобен , без камера, може да доплатя , тъй като моя е работил 3-4 години и не постоянно.
При интерес , да си пишем на лични.
Древният "мраз" (на около 40-45 год.), без компресор, а с нагревател, върши ли ти работа?
shotik - майстор
пет сеп 21, 2018 7:00 amjgt написа:
чет сеп 20, 2018 7:11 pmshotik написа:
Предлагам замяна на подобен , без камера, може да доплатя , тъй като моя е работил 3-4 години и не постоянно.
При интерес , да си пишем на лични.
Древният "мраз" (на около 40-45 год.), без компресор, а с нагревател, върши ли ти работа?
[/quote


Не ми върши работа, но с авторът на темата бих направил смяна на хладилниците
  • 1
  • 2

Тема "Преправяне на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: