Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
radius - майстор
Направи го както ти харесва, ти ще го гледаш.
Chefo77 - майстор
Това е противопожарна лайсна - за хотели например. Личното ми мнение е, че в къща стои ужасно!
Аз бих продължил плочките, ако не мога да накарам "майстора" да си довърши работата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 20, 2018 3:24 pmVenci0533 написа:
Чак пък отврат, ще стои по скоро като праг.
Няма ли да е по отвратително, на 60 см плочки изведнъж парченца 8 см и 3 см лайсна отгоре?
:lol: Разбира се, че няма да е по-отвратително. Плочката си е същата като цвят и консистенция. Изобщо няма да се забелязва. От мързел се творят чудеса, а
jgt - специалист
чет сеп 20, 2018 4:27 pmn_a написа:
От мързел се творят чудеса, а
Мно'оо велика мисла!
Поклон и респект!
gogo7777 - майстор
И какво ще се получи.....фуга-плочка-лайсна...тоя "трикольор" ще вади очите. Не съм спец, но аз бих сложил само лайсна
Chefo77 - майстор
нед сеп 23, 2018 9:23 amgogo7777 написа:
И какво ще се получи.....фуга-плочка-лайсна...тоя "трикольор" ще вади очите. Не съм спец, но аз бих сложил само лайсна
Сериозно - ще сложиш 10 см лайсна, защото някой некадърник го е домързяло да реже, гледал е да опраска лесното и да бяга? Добре е, че не си дизайнер, специалист е ясно, че си в друга област :wink: :lol: :razz:
gogo7777 - майстор
Другата ми "професия" е свързана пряко с естетиката.
Плочкаджията едва ли ще изкърти всичко и пренареди плочките. Остава варианта да се продължи с ламинат щото там фугата е незабележима и лайсната ще е по-тясна.

Ъъъъъ....кво казваш не ти уйдисва на широката лайсна.....все пак е "заварено положение" и се търси компромис и алтернативи.....нали?
Димитър Димов - специалист
Искаше съвет от знаещите и Тарльо,Чефо и момата с цигарата са ти казали правилният начин.Преходи м/у две настилки който се различават една от друга по цвят,размер, материал и др. та дори и еднакъв теракот,но ако начина на редене в две съседни помещения е различен, прехода ВИНАГИ е под вратата в затворено положение,без значение дали парчето ще е 1 см. или 29,5 см.Ти решаваш как да го направиш,каквото направиш това ще гледаш.:partyman:
Chefo77 - майстор
нед сеп 23, 2018 6:11 pmgogo7777 написа:
Другата ми "професия" е свързана пряко с естетиката.
Плочкаджията едва ли ще изкърти всичко и пренареди плочките. Остава варианта да се продължи с ламинат щото там фугата е незабележима и лайсната ще е по-тясна.
Ъъъъъ....кво казваш не ти уйдисва на широката лайсна.....все пак е "заварено положение" и се търси компромис и алтернативи.....нали?
Гого, лайсната е лош вариант, но довършване с ламинат ще осере ситуацията съвсем. Врата, ламинат, лайсна и плочки - тотални говна откъм коридора.
Никой не мисли и не говори за къртене на плочки, всички коментираме добавка към сегашната ситуация.
gogo7777 - майстор
Абе незнам.....нито плочките, нито ламината стигат до "под вратата". Има и деневилация на двата пода. Ясно е, че трябва там да има плочки.....ама ЦЕЛИ, а не парчета.
Що гледаш от едната страна на вратата.....
Дървено прагче също е някакво решение.

Тема "Преход между две подови настилки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: