Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, като доста други така и аз след ремонт се оказвам лекичко прецакан от майсторите.
Единия слага ламината до където му е най лесно явно, фаянсаджията слага докъдето му е лесно щото тоя с ламината трябвало да стигне до края на врата и той нямало какво да направи. Идват хората с вратите, те пък изобщо не ги интересува кой кво слагал и така нататък. Та крайния резултат е този.... Та понеже тук знам, че има доста можещи и знаещи хора, ще се радвам да чуя мнения кви са вариантите ми и какъв тип майстор може да оправи нещата така че да не стои като изакана кръпка!
Благодаря ви предварително!
Прикачен файл:
Screenshot_2018-09-19-20-12-22.png Снимка 1
Прикачен файл:
Screenshot_2018-09-19-20-12-11.png Снимка 2
Прикачен файл:
Screenshot_2018-09-19-20-12-05.png Снимка 3
Прикачен файл:
Screenshot_2018-09-19-20-11-59.png Снимка 4
tarlyo - специалист
Различните настилки се събират под вратата, с луфт около 1см. Иска още малко плочки. Толкова широка преходна лайсна няма.
vlax - майстор
Ти праг не си ли виждал?
tarlyo - специалист
Праг в случая не е удачен вариант. Двете настилки са на 1 ниво, вратата е вътрешна, а и паркета свършва под средата на таблата на вратата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Залепи плочки там и лайсна между плочката и ламината. Не бива на такова вървежно място да режеш ламинат, пък и на дебелина трудно ще го докараш. И без това е откъм плочките, на затворена врата

Друг път не блей като имаш майстор. Винаги да усеща поне погледа ти ;-)
Chefo77 - майстор
Викай търтея с плочките да идва да си оправя бакиите, защото иначе трябва да търсиш 5+ см лайсна, която е отвратително грозна. Колегата с ламината е спрял точно където трябва, този с плочките го е домързяло. Ако не си му доплатил, не му давай парите, преди да довърши - от ясно по-ясно е къде трябва да спре с плочките.
Другият вариант е ти да изрежеш парченцата плочка и да ги сложиш.
Идеята на срещата на настилките под вратите е да бъде на такова място, че при затворено положение на вратата, лайсната да не се вижда отникъде.
И аз стигнах до извода, че продължаване на плочките ми остава само, но се притеснявам,че такова малки парчета ще стоят като грозна кръпка, но не виждам друго предложение от отзовалите се и явно ще е с плочкоте. До колегата с прага - праг съм виждал, но ако разгледаш снимките по добре би трябвало и сам да се увериш , че коментара не беше на място.
Като казахте преходна лайсна и аз бях решил че няма толкова широка, но сега като разгледах попаднах на това.
10 см е широка, а отвора между настлките ми е около 8 см. Мислите ли, че ще стои по добре от колкото кръпка с плочки и по тясна лайсна?
Прикачен файл:
product_222.jpg
product_222.jpg (74.09 KиБ) Видяна 3422 пъти
radius - майстор
Ще е отврат. Плочките трябва да стигат до под вратата и лайстната (3см) трябва да остава точно под вратата, така че като е затворена вратата отвън да виждаш само плочки, а отвътре само ламинат !
Чак пък отврат, ще стои по скоро като праг.
Няма ли да е по отвратително, на 60 см плочки изведнъж парченца 8 см и 3 см лайсна отгоре?

Тема "Преход между две подови настилки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: