Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте.

На терасата имам шкафче с плот от технически камък с дебелина 2 см. Беше направено по поръчка преди време, точно широко колкото терасата.

В последствие реших да затворя терасата и сложих дограма. Както може да се досетите, след дограмата шкафчето не влиза на предназначеното му място.

Чудех се какво да направя и накрая ми хрумна, че може да изрежа малко плота на шкафчето - той от едната страна стърчи около 3 см.

Някой има ли представа с какво мога да го срежа? Мислех за ъглошлайф, но нямам опит с подобен инструмент. Бих повикал и фирма/майстор, но не съм сигурен кой би се занимавал с толкова малко нещо.

Благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ъглошлайф и диамантен диск. Ама както питаш, по-добре занеси камъка на някого. По-разумно е ти да занесеш камъка, а не да водиш майстора :-). Работа за 10 минути, пък да плащаш 2 часа
silent - майстор
С машина за водно рязане. В София има на доста места вече.
Здравейте, благодаря за съветите.

Оправих се с ъглошлайф и диамантен диск.

Срязах го сам, тъй като плота си беше закрепен за шкафчето и щеше да е доста трудно да го махам или пък да нося нанякъде цялото шкафче.

Оказа се доста лесно самото рязане. Голям прахоляк се вдигна, но чак после видях, че има приставки за отвеждане на прахта.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт окт 16, 2018 8:17 amlemonez написа:

Срязах го сам
=D>
Делян - специалист
Не си го изрязал сам, извикал си неволята :-D

Тема "Рязане на плот от технически камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: