Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Решихме да сменяме вратички на кухненски шкафове и поръчахме грундирани МДФ плоскости за тях, но хората там казаха, че от страни (където е рязан самия МДФ) не е гладко и само боаджия може да го боядиса качествено. А понеже са и фрезовани, не знам дали бихме могли да го изшкурим и дали трябва изобщо
Имам известен опит в домашните ремонти, но не мога да си обясня как изглежда това и дали сами бихме могли да си го направим качествено. Можете ли да ме посъветвате какъв е процеса и каква боя е добре да използвам?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 10, 2018 5:16 pmZheni написа:
... да ме посъветвате какъв е процеса и каква боя е добре да използвам?
Здравей. Има раздел "Боядисване и декорации" или нещо подобно. Виж там какво пише по въпроса ти.
Lisko - майстор
ср окт 10, 2018 5:16 pmZheni написа:
Здравейте,

Решихме да сменяме вратички на кухненски шкафове и поръчахме грундирани МДФ плоскости за тях, но хората там казаха, че от страни (където е рязан самия МДФ) не е гладко и само боаджия може да го боядиса качествено. А понеже са и фрезовани, не знам дали бихме могли да го изшкурим и дали трябва изобщо
Имам известен опит в домашните ремонти, но не мога да си обясня как изглежда това и дали сами бихме могли да си го направим качествено. Можете ли да ме посъветвате какъв е процеса и каква боя е добре да използвам?
Не ви трябва бояджия. Грундира се с боя на водна основа. Като изсъхне, шкуркаш нежно - колкото да заглади грапавините, не да изтърка цялата боя. Но то зависи от грапавините де - може да се наложи и малко боя да се бастиса. После мажеш отново със същата боя и чакаш да изсъхне. Когато си доволен от гладкостта - мажеш вече с финалната боя. Тя може и да е блажна.

Тема "Боядисване на грундиран МДФ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: