Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,
нов съм в този форум и за това моля да ме извините ако използвам неправилни изрази и термини.

Имам следния проблем :
Снощи сменях панелен контакт в хола( Черен). След като го смених с друг ( явно китайски) защото не е от обикновените български контакти ( бял или черен) а е друг цвят.След като демонтирах стария се наложи да издърпам кабела от пода с около 1-2мм за да може да се захване на новия.След като сглобих всичко започнаха проблемите ми.
Изгубиха се всички контакти в апартамента ми.Бушона е 25А автоматичен и когато го включвам не изключва.Проверявам контактите и няма ток в тях.
Имам само и единствено на един контакт които е до вратата банята. Моля кажете ми как да го оправя с възможно по-малко поражения.Апартамента е ремонтиран и всичко е готово.Предполагам че ще трябва да се кърти...... но не знам от къде.
До колкото знам тези контакти са вързани един през друг (може и да греша). Моля Ви споделете с мен опита си за да мога да завърша ремонта си с възможно по-малко поражения...

Благодаря Ви предварително!!!
toshetozaz - специалист
ср окт 17, 2018 8:45 ampolicezone написа:
.Бушона е 25А автоматичен и когато го включвам не изключва.
Това не го разбрах.Как така не изключва?
Фазомер имаш ли?
muhala - майстор
Най-вероятно си прекъснал кабела като си го дръпнал. Имаш късмет, че си прекъснал фазата, а не нулата, която ти е и защитен проводник. Поразкърти малко покрай мястото, където си дръпнал и ще видиш къде е проблема.
iliya_i - майстор
Дай една снимка на контакта. От пода ли тръгва? Подозирам, че може да е друг, щото на подовите разклонението е в самите тях - долната им част.
ср окт 17, 2018 9:33 amtoshetozaz написа:
ср окт 17, 2018 8:45 ampolicezone написа:
.Бушона е 25А автоматичен и когато го включвам не изключва.
Това не го разбрах.Как така не изключва?
Фазомер имаш ли?
Имах предвид че бушона не дава късо и не изключва,както когато има късо някъде.
ср окт 17, 2018 11:00 amiliya_i написа:
Дай една снимка на контакта. От пода ли тръгва? Подозирам, че може да е друг, щото на подовите разклонението е в самите тях - долната им част.
Да от пода тръгват кабелите и са два не срязани кабела,а само оголени за да може да контактуват
iliya_i - майстор
Малко е вероятно да скъсаш кабел с дърпане, освен ако предварително не е бил прекъснат някъде и само да е допирал. Разкачи всички кабели от клемите и проверявай с фазомер, директно на заголените части на проводниците. Отвори и другите контакти долу - да не си измъкнал от някоя клема.
toshetozaz - специалист
Тези контакти играят ролята на разклонителни кутии.Така,че ги провери всичките във всички стаи.Почни от този,който си сменял.По-спомен трябва да има два кабела с нула и два с фаза.По-единият кабел на фазата трябва има постоянно напрежение ,а по-другия се пуска за следващия контакт ,от следващия за по-следващия и т.н.Същото важи и за нулата.Така,че намери къде ще ти светне фазомера от всички възможни контакти.Прегледай за нагорял кабел или хлабава връзка, а бе като цяло този тип контакти са ужасни.
fox_vt - майстор
В контактите има само фаза и нула а не две фази и две нули. Двата кабела отдолу захранват други два които отиват към съседния контакт.
iliya_i - майстор
ср окт 17, 2018 12:57 pmtoshetozaz написа:
По-спомен трябва да има два кабела с нула и два с фаза.
ср окт 17, 2018 9:30 pmfox_vt написа:
Двата кабела отдолу захранват други два които отиват към съседния контакт.
Това са кабели:
Изображение
Изображение
Всеки от показаните има по два проводника...

Има и кабели с по един проводник: Изображение

Има и с по 3, 4 и т.н.

По темата:
ср окт 17, 2018 12:57 pmtoshetozaz написа:
Почни от този,който си сменял.
После продължи с този контакт в който има фаза и е на същия бушон...
Търси измъкнат провидник от клемите.

Тема "Изгубена ФАЗА в двустаен панелен апартамент.Помогнете" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: