Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Предстои ми полагане на външна изолация на селска къща. Наясно съм с процеса, но имам няколко въпроса:
1. Може ли с полиуретанова пяна да се залепи изолация на кирпич??
2. Трябва ли да заздравявам основата допълнително?
3. Какви материали бихте ме посъветвали да използвам??

Благодаря предварително!!

Поздрави
Йордан
jordanil - специалист
и защо изолация върху кирпич??
Къртиш до здраво,Мрежа-рабица ,накована с пирони и варо-циментова мазилка.
jordanil - специалист
ето

Прикачен файл

20161002_185434.jpg

Прикачен файл

20161002_174859.jpg

Прикачен файл

IMG_3956.JPG

Прикачен файл

20160919_165831.jpg

Прикачен файл

20160611_101615.jpg
8180 - майстор
Въпрос 1,2 - трябва да се пробва - кирпичът е по "бабина" рецепта. При нормална основа ТИ се троши, но не се отлепва цяла след ден. Ако не става - търси подходящ грунд.
Въпрос 3 - стиропор 5-8 см.
VLADO66 - майстор
И аз си мислех за грунд или контактен или дълбокопроникващ.Както се каза, въпрос на опити.
chapara - майстор
Аз ползвайки от време на време такава къща пък бих казал, че не е необходима топлоиолация. Тази която ползвам преди повече от 30 години я измазах, като наковах с дълги пирони рабицова (кокошкарска мрежа). Лятото в най-топлите дни е перфектна температурата, до 20 градуса, а зимата с едно леко припалване на печка, започва да не се седи вътре. Като допълнение ще кажа, не знам как са го правили, че таваните са измазани с кал и слама около 20 см. дебелина върху плетеняк от клони. Видях го когато от теч на покрива падна една малка част. Закърпих го с перлито-гипсова мазилка на няколко пъти че да е леко, защото ми се видя невъзможно да го възстановя по идентичния начин. По принцип харесвам запазването на идентичния вид на селските къщи.

Тема "Изолация на селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: