Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
muhala - майстор
Разгледах с какви "материали" разполагам за масата :) Оказа се, че имам 8 дъски 2080х155х35мм доколкото знам чамови с които мисля да направя рамката на масата и още няколко по-къси, които ще използвам за крака.
Ето как измислих да направя рамката. Нямам никакви дърводелски знания, затова може скицата да ви се стори странна.
Изображение Изображение

За плот намерих една плоскост 1450х750 от слепени летви и тънко дърво от двете страни. Нея ще я използвам за предната част на масата и максимално вдясно. По този начин масата ще стане 750мм дълбока.
За вляво намерих едни парчета шперплат 530х860. Като едното леко ще го подрежа на 500 и ще го сложа цяло + малко кърпеж в ъгъла.
Изображение

Имам ли някакви сериозни грешки според вас ?
muhala - майстор
Здравейте джентълмени,

Ето до къде я докарах.
Исках масата да е отделена механически от конструкцията на сградата, за да не ме чуват по етажите като ударя с чука например. Затова набих три анкера в основата, сложих гума антивибрационна за пералня, а на самата шпилка сложих тампон.
Изображение
От дъските, които имам си направих една конструкция 1900х700мм и я закачих за анкерите. Стегнах пак през гума и с големи шайби. По този начин дървото не е в пряк контакт с анкерите, респективно бетона.
Изображение
В левия край до рафтовете ми остана едно място около 30 см и реших да добавя конзолно едно парче.
Изображение
Дойде време за краката. Анкер в пода, гума, тампон, разпробит крак.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Следва плота на масата. За плот разполагам с едно парче и няколко по-малки. Реших да направя плота на панти, за да мога да сложа дъно под конструкията от дъски и така да се получи място за инструменти.
ИзображениеИзображение

Все още не съм монтирал другия плот и дъното, но и за това ще намеря време скоро.
lyubohar - майстор
Добре е станало.После удари 2 ръце бял латекс на стените.Ще подобри много видимодта,а и гадините ще ги виждаш навреме.😉
Andri01 - майстор
Аз бих направил някакви елементарни чекмеджета. Не е удобно като правиш нещо на плота ,да го разчистваш за да го вдигнеш за нужния инструмент. :?
kozl - майстор
Абсолютно +1. От години вече плота на моята работна маса е задръстен с некои предстоящи задачки, на които "ще им дойде времето", но винаги изникват по-спешни и масата се задръсти с неща, които вече нема и къде да подредя оти всички рафтове заети.
muhala - майстор
Здравейте,

Определени ще направя чекмеджета в дясно под масата. Просто трябва някой комшия да се обзаведе с нови мебели и да изхвърли стари чекмеджета, които да взема :) :lol: Мястото под плота ще го ползвам, за неща, които се използват много рядко. Искаше ми се да имам чекмеджета под плота, но няма как да стане с тези дъски или поне аз не успях.
Ето няколко снимки какво направих вчера. Сложих дъно под плота. Остава да сложа още едно платно. Направих още един капак. В ляво онова малкото нещо няма да ко правя с капаци.
ИзображениеИзображениеИзображение
шоп - майстор
Евала за майсторлъка :idea:
Обаче според мен е непрактично. Ако ти потрябва винтовер или някой бит или друг инструмент от ниво -1 трябва да разчистиш всичко от работния плот за да стигнеш до тях.
Аз лично бих направил изтеглящи се чекмеджета на плот -1 :supz:
nikolov333 - майстор
Най-удобно е инструментите които ползваш редовно да са "окачени" на стената пред тебе.. За тая цел в лидъл продаваха и едни пластмасови решетки с куки за окачване на инструменти, но не знам дали няма да пречат на отварянето на плота при тебе.. Поне една плоскост на стената да сложиш и на нея с пирони да си подредиш инструментите по някакъв признак, понеже в чекмеджетата се налага да ровиш докато ги намериш..
muhala - майстор
Джентълмени здравейте,

Ето какво успях да направя днес. Сложих дъното на лявата половина.

Започнах да правя плота на конзолката в ляво. Искаше ми се да сложа едно менгеме на нея, но май няма да има достатъчно място.
Изображение
Подготвих две парчета шперплат, с който да укрепя висящата част. Тоест да носи на дърпане, когато натисна по висящата част.
Изображение
Реших да сложа още едно парче.
Изображение
По начало исках да е едно цяло парче, но не ми остана материал, защото оплесках един размер преди това.
Ето го и горния край. Все си мислех да го пусна с 10мм по-дълъг наляво, и пак неуспях да го направя както исках.
Двата пласта шперплат са дебели точно колкото големия капак. Така, че всичко пасна идеално.
ИзображениеИзображениеИзображение
Следва да направя чекмеджета под масата в дясно и да намеря шперплат, за да го сложа пред масата и да наредя инструмента.
muhala - майстор
Днентълмени,

Ето до къде я докарах.
Купих един лист шперплат 12мм топола. Резнаха ми го на размер. Едното цяло парче отиде за голямата страна. С остатъците успях да закърпя и малката страна. Направих една лавица отляво. Малко се гъне надолу, за това сега ще направя втори ред над нея, койот ще бъде по - плитък. Двата реда ще хи хвана с вертиклани парчета, а тях пък ще хвана за стената. Така ще обездвижа цялата тази кочина.
След като свърша с шперплата, ще лакирам, за да не се цапа. Все още се оглеждам по улиците за изхвърлени мебели, за да си събера 3-4 чекмеджета :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Тема "Работна маса в мазе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: