Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
bube760205 - специалист
Здравейте съфорумци!Имам следното питане придружено с молба!Преди време поне в нашия град премахнаха старите ключалки които бяха по ел. таблата и сложиха нови и по този начин се избегна носенето на цели връзки ключове с надпис кои ключ за кое табло е!Молбата ми е,че и аз търся такъв ключ било и срещу някакво скромно заплащане! Този ключ става за всички видове ключалки -като тази от снимката която съм качил!
Прикачен файл:
брава.jpg
брава.jpg (29.44 KиБ) Видяна 6867 пъти
Преди време сменях стълбищен автомат на входа и извиках хора от енергото които ми отключиха,но ми се иска да си имам и аз един такъв ключ,защото ще ми трябва,да правя ново свързване на таванските помещения защото преди време при пожар съсед е орязал кабелите и сега няма осветление на тавана а е нужно такова!
maleeeestrax - специалист
Ясно е че ключа ти е да гепиш ток което само ме радва.Погледни ключалката каква марка е намери дистрибутора на тази марка и иди му искай ключ-казва се мастър ключ който отключва всички ключалки.За по-голяма тежест можеш да кажеш че си изпълнителен директор на ЧЕС и си си загубил ключа :rock:
bube760205 - специалист
maleeeestrax написа:
Ясно е че ключа ти е да гепиш ток което само ме радва.Погледни ключалката каква марка е намери дистрибутора на тази марка и иди му искай ключ-казва се мастър ключ който отключва всички ключалки.За по-голяма тежест можеш да кажеш че си изпълнителен директор на ЧЕС и си си загубил ключа :rock:
Хахаха!Ще кажа че съм изпълнителен директор!Това няма как да стане!И не не ми трябва да крада ток. Аз и без друго си плащам по малко ток!Просто искам да го имам въпросния ключ и да не съм зависим от ЕВН да ги чакам да дойдат да ми отключат!
shotik - майстор
При смяна мястото на електромерите в къщата и изнасяне на стълб на тротоара в кутия ,заключена с такъв секрет и ни бяха дадени на двамата абонати по един ключ, за ЧЕЗ е думата.
Няма ли други ключове за тази кутия в някой от абонатите ?
Дори във входа на блока ,където ми е апартамента за всеки етаж ни дадоха по ключ.
bube760205 - специалист
shotik написа:
При смяна мястото на електромерите в къщата и изнасяне на стълб на тротоара в кутия ,заключена с такъв секрет и ни бяха дадени на двамата абонати по един ключ, за ЧЕЗ е думата.
Няма ли други ключове за тази кутия в някой от абонатите ?
Дори във входа на блока ,където ми е апартамента за всеки етаж ни дадоха по ключ.
Таблото е на партерния етаж и е за целия вход.Преди се заключваше с катинар и освен домоуправителя и мен имаше още 1-2 човека които имаха ключ!При нас са EVN и дори домоуправителя няма ключ!
sirko - специалист
Масовата практика е такава, абоната да няма ключ с цел манипупации. Искай си от някой познат в ЕВН.
profesionalist_wood - майстор
Абе и аз имам идея да смъкна някоя брава от табло на ЧЕЗ с онази прозрачната вратичка и да направя ключ по патронника защото си е стандартен за всички табла
nikel - специалист
Отиваш при най близкият ключар поръчваш ключ тип енерго и срещу 10 лв. го получаваш.
Пиши от кой град си ,може и да измислим нещо :yawinkle:
resistbody - майстор
Някой ако има свободен такъв ключ да ми пише... НЯМА да крада ток.. имам допълнителни предпазители и автоматика в касетата и енерогото не са особено отзивчиви когато трябва да се прави нещо вътре...

Тема "Ключ за ел.табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: