Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
GL78 - специалист
здравейте, 1n5822 ми трябваше за соларни панели, но сега ми трябва диод с по-високо напрежение на отпушване и ток около 100mA
hidrazin - майстор
По-голямо, по-голямо, колко да е по-голямо?
Записвам се за темата!
:partyman:
DMN - майстор
GL78 написа:
здравейте, 1n5822 ми трябваше за соларни панели, но сега ми трябва диод с по-високо напрежение на отпушване и ток около 100mA
Ама и ти един въпрос си задал.... :-D
1n5822 виждам, че е шотки. Та всеки обикновен силициев диод не шотки ще е с по-високо напрежение на отпушване от този.
GL78 - специалист
ми "ремонтирам" си изгорели LED лампи. по принцип шунтирам изгорелия, но някога имам повече от един изгорял LED... и така. то драйвера трябва да се грижи за това, но според мен по-добре да се запои диод на местото на изгорелия. не съм пробвал да слагам обикновен бял диод- около 3.2V. звучи и изглежда глупаво, но апартамента и на село при баща ми се осветляваме основно с такива "боклуци"-хем се забавлявям когато имам време, хем вместо 5лв. ще дам 5ст. на лампи с гасящ кондензатор до тук не съм попадал
DMN - майстор
Ама трябваше в началото да обясниш каква ти е идеята. За да ги докараш тия 3.2V на мястото на изгорелия светодиод ще ти трябват 5 диода последователно свързани с общ пад на напрежение около 3V. Къде ще ги събереш, ти ще му мислиш. Може би и с ценеров диод да стане, но трябва да се пробва, а най-добре е да се смени изгорелия светодиод с друг подходящ такъв. Очаквай скоро да изгори и друг светодиод, щото лампата е с калпави такива или пък с лошо охлаждане, или светодиодите в нея работят на макс.
GL78 написа:
то драйвера трябва да се грижи за това,
Драйверът въобще не му пука за тези работи.
GL78 - специалист
е, аз казах че се забавлявам с това, но пък ми върши и работа. ако беше за връзвам последователно 0,7 по няколко си... нямаше да пиша.то на някой от тях им прогаря и подложката, но това е друго. ще пробвам и с бял диод.
DMN - майстор
Е, то ако ще е само един диод 0.6-0.7V на мястото на изгорелия, няма много смисъл...Ако няма да сменяш изгорелия шунтирай го и колкото изкарат другите светодиоди толкова.
:partyman:

Тема "избор на диод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: