Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Привет на всички колеги . Захванах се да си направя сам такава машинка за шкурене . Снабдил съм се с мотор че от пералня бутонче за пускане и спиране ремък и голямо желание . Бих искал да ви помоля за помощ и да ми обясните какви части ще ми трябват още и от къде да ги намеря и как това мотор че от пералня да го свържа с кабел към контакта . Благодаря ви !

Прикачен файл

IMG_20181114_165831.jpg

Прикачен файл

IMG_20181114_165951.jpg

Прикачен файл

IMG_20181114_164529.jpg

Прикачен файл

IMG_20181114_164557.jpg

Прикачен файл

IMG_20181114_164539.jpg
шоп - майстор
За свързването на кабелите на ел. мотора не мога да ти помогна, защото с ел. техниката и аз не съм на ти.

За другото мога да предложа да погледнеш в ОЛХ и Базар Бг как вървят валовете и главите за абрихт ( планя)

Има доста изгодни предложения за валове , които могат да ти свършат работа с минимално преоборудване. Обикновенно са с лагери, черупки и шайба. Много е вероятно ремъчната шайба да не отговори на твоя мотор и ремък, но може да се престърже от стругар.
Успехи!
lyubohar - майстор
Първо виж колко вата ти е мотора,че от пералните са маломощни.
Brassmonger - специалист
ср ное 14, 2018 5:35 pmqkov написа:
Привет на всички колеги . Захванах се да си направя сам такава машинка за шкурене . Снабдил съм се с мотор че от пералня бутонче за пускане и спиране ремък и голямо желание . Бих искал да ви помоля за помощ и да ми обясните какви части ще ми трябват още и от къде да ги намеря и как това мотор че от пералня да го свържа с кабел към контакта . Благодаря ви !
Пробвай между кои две двойки ще получиш желаните обороти. Обаче двигателя ще трябва първоначално ръчно да го завъртиш леко с ръка в някоя посока за да тръгне. Ако има странен звук или миризма значи не са подходящите изводи. Следи и за прегряване. Може през предпазител за малки токове да експериментираш.
mavryt4o - майстор
Браво бе и аз съм си направил същата простотия и даже и диск съм и сложил. подкарването на мотора не мога да помогна .

Тема "Как да си направим машина за шкурене ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: