• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
alekcokanova19 - помощник
пон ное 19, 2018 3:56 pmmiliad написа:
Що си мисля че пясъка е по-тежък от филца при еднакъв обем!?
А и двете ще оказват страничен натиск на съседните стени, ЩОТО са инертен материал.
О, ако правилно си мислиш - сменям тактиката моментално и без това филца е по-евтиният вариант. Дали е така?
miliad - майстор
пон ное 19, 2018 4:01 pmalekcokanova19 написа:
пон ное 19, 2018 3:56 pmmiliad написа:
Що си мисля че пясъка е по-тежък от филца при еднакъв обем!?
А и двете ще оказват страничен натиск на съседните стени, ЩОТО са инертен материал.
О, ако правилно си мислиш - сменям тактиката моментално и без това филца е по-евтиният вариант. Дали е така?
Всъщност не съм прав. Почти. https://www.valqk.com/toplo/OtnositelnoTeglo.pdf
alekcokanova19 - помощник
пон ное 19, 2018 4:50 pmmiliad написа:
пон ное 19, 2018 4:01 pmalekcokanova19 написа:
пон ное 19, 2018 3:56 pmmiliad написа:
Що си мисля че пясъка е по-тежък от филца при еднакъв обем!?
А и двете ще оказват страничен натиск на съседните стени, ЩОТО са инертен материал.
О, ако правилно си мислиш - сменям тактиката моментално и без това филца е по-евтиният вариант. Дали е така?
Всъщност не съм прав. Почти. https://www.valqk.com/toplo/OtnositelnoTeglo.pdf
Мерсаж! Бях забравил за тази табличка. Добре де , сгурия е идеалният вариант ,като тегло, а дали ще стане обаче? Къде мога да намеря на приемлива цена ?
Руди - майстор
пон ное 19, 2018 5:03 pmalekcokanova19 написа:
Мерсаж! Бях забравил за тази табличка. Добре де , сгурия е идеалният
вариант ,като тегло, а дали ще стане обаче? Къде мога да намеря на приемлива цена ?
Имай предвид, че цената на насипните материали е по-малка
в сравнение с разходите за транспорт, не ги пропускай!
Става дума за десетина кубика, грубо 15-20 тона.
alekcokanova19 - помощник
пон ное 19, 2018 5:57 pmРуди написа:
пон ное 19, 2018 5:03 pmalekcokanova19 написа:
Мерсаж! Бях забравил за тази табличка. Добре де , сгурия е идеалният
вариант ,като тегло, а дали ще стане обаче? Къде мога да намеря на приемлива цена ?
Имай предвид, че цената на насипните материали е по-малка
в сравнение с разходите за транспорт, не ги пропускай!
Става дума за десетина кубика, грубо 15-20 тона.
Около 7 кубика са вече, защото стеничките от итонг иззеха от пространството ,но да прав си. Искат ми 60лв за курс. Иначе 10лв за тон. Перлита беше супер като идея, но доста пари ще излезе. Притиснат съм и мисля за филц.
шоп - майстор
@alekcokanova19
вложили сте итонга там където не му е мястото. То като е без пари...ами и изкопната маса е без пари, даже много хора в София плащат на депото във Враждебна или на нови силози край жк. Дружба за да се отърват.

Та в този ред на мисли ако бяхте продали итонга и да не плащате за лепило и за зидария или да си губите времето излишно можехте почти без пари да сте си вдигнали нивото.

Итонг в земята и в насип пие вода...губи носеща способност и ...

Ако бяхте написали за коя част на Бг се отнася проблема, щяхте да получите добри съвети.
Например за София и СФ област има кариери за трошен камък. Червен трошен камък е в пъти по-евтин от кариерен филц в който се влагат повече пари за изкопаване и промивка.
Един 4 осен камион ще ви докара трошляка за смешни пари и с един бобкат щяхте да сте свършили и забравили за проблема. Разбира се ако има достъп до тежка техника и малка механизация.

П.П. ниво от дърво и кофражен шперплат го забравете. След 2-3 зими и вкарване на мокър и снежен автомобил и ще риете гюбре.
alekcokanova19 - помощник
вт ное 20, 2018 12:24 pmшоп написа:
@alekcokanova19
вложили сте итонга там където не му е мястото. То като е без пари...ами и изкопната маса е без пари, даже много хора в София плащат на депото във Враждебна или на нови силози край жк. Дружба за да се отърват.

Та в този ред на мисли ако бяхте продали итонга и да не плащате за лепило и за зидария или да си губите времето излишно можехте почти без пари да сте си вдигнали нивото.

Итонг в земята и в насип пие вода...губи носеща способност и ...

Ако бяхте написали за коя част на Бг се отнася проблема, щяхте да получите добри съвети.
Например за София и СФ област има кариери за трошен камък. Червен трошен камък е в пъти по-евтин от кариерен филц в който се влагат повече пари за изкопаване и промивка.
Един 4 осен камион ще ви докара трошляка за смешни пари и с един бобкат щяхте да сте свършили и забравили за проблема. Разбира се ако има достъп до тежка техника и малка механизация.

П.П. ниво от дърво и кофражен шперплат го забравете. След 2-3 зими и вкарване на мокър и снежен автомобил и ще риете гюбре.
Здравейте,

Нека да пробваме, въпреки ,че е трудничко понякога като чуем налудничави неща според нас, да се придържаме към добрият тон. Да, дори в написаното си личи :) Много добре разбирам ,когато спомена думата "евтино" сред професионалисти, които си изкарват прехраната с това, че звучи нелепо. Вашият сценарии беше първата ми опция и да ,обекта се намира в София - сравнително близо до център и да, големи машини там няма възможност да бъдат. Но на няколко пъти щеше да се запълни. Признавам, без да разбирам , отмених тази идея с напълване с инертен материал, а именно точно както споменахте "червен трошен камък", защото междинната стена между двата гаража ме притеснява с нейната крехкост. Блокчето в което се намира гаража е направено на магия с безумни неща и исках да не рискувам напълно с тежестта. Повечето от вас ,които с това се занимават им трябва само един поглед да разберат ,че е истина. Дали съм сгрешил - за сега не мога кажа. Стеничките са измазани отвсякъде с идеята да не губи именно това ,което споменахте - носещата способност при евентуална влага. Те са върху плоча. За мое съжаление отново трябва да
пристъпя към попълването на празните пространства с инертен материал ( филц за сега мисля) и отгоре замазка. Абсолютно съм съгласен,че излиза по-скъпо за това го правя по етапно.
Все пак благодаря за съвета.
miliad - майстор
В близост преправиха един офис на гараж. Има понижение на нивото като при теб. Погледнах вътре как са решили проблема.
Изградена е платформа от метални профили само за колата , която е покрита с дебела ламарина.
Ако се търси цена може да се потърсят профили във вторични суровини.
Покритието първоначално може да е талашит/ във всеки склад за плоскости се продават бракувани или опаковъчни плочи около 5м2 за 10-20 лв/ с нанасяне на боя или някаква хидроизолация като по скъп вариант. Дори и да го сменяш всяка година цената е малка.
  • 1
  • 2

Тема "Вдигане на ниво в гараж - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: