• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
alekcokanova19 - помощник
Здравейте всички,

искам да вдигна нивото на помещение с размерите : широчина 320см , дължина 850см и дълбочина от тротоарното ниво 45см трябва да се пригоди за гараж. Намира се в блокче на 7 етажа. Мислех да го запълня с инертен материал , но се отказах в последният момент, защото да си призная честно блока въпреки ,че е на 11 години не е от най-читавите и има доста грешни неща направени както и сериозно пестене на материал, поради това не исках да изливам тонове вътре,защото буквално не знам как ще го поеме. Дайте съвет за олекотен вариант, който да не го чакам да изсъхне година като перлита да кажем. Мислех си за олекотени блокове и 10 см замазка отгоре. Итонг - последно карциногенен ли е или не? :) Какво мислите за полистиролбетон? И разбира се друга вариация като цяло бих искал да чуя от далеч по-разбиращи хора от мен тук в този готин форум :)
Руди - майстор
Има ли мазе отдолу или е на земята?
Не си ли мислил да не пълниш цялото помещение, а да
направиш рампа за влизане, хем да не губиш височината?
alekcokanova19 - помощник
чет ное 15, 2018 5:06 pmРуди написа:
Има ли мазе отдолу или е на земята?
Не си ли мислил да не пълниш цялото помещение, а да
направиш рампа за влизане, хем да не губиш височината?
Няма мазе. Височината е 3,60,мога да си позволя да губя от нея. Не искам рампа ,защото излиза директно на тротоара и ще е леко неудобно.
шоп - майстор
Аз бих насипал с трошен камък, отгоре вибрираш и слагаш една 10-12 см стоманобетонна замазка и си ОК.
miliad - майстор
Тоя гараж с квадратурата на два токийски апартамента.
Дървена конструкция покрита със строителен шперплат. При развито въображение може да си направиш рампа на две нива, второ ниво за склад , канал, ракли за багаж.
Освен ако не паркираш МТЛБ или архивно Т-34.
alekcokanova19 - помощник
Знаех ,че ще получа интересни мнения :) За момента (понеже се притеснявам наистина за крехката междинна стена между този и съседния гараж) съм пуснал напречни стенички през 80 сантиметра с височина 40см и ширина 25см от газобетон ( че изпаднаха две палета :) ) да стабилизирам основата и да е сравнително лека. Сега, исках да вкарам лек пълнеж между тях , ама нещо много пари ще излезе перлит или керамзит. Мислех за пясък с малко чакъл да сложа отгоре заради замазката - как ви се струва? Друга по-конструктивна идея?
Руди - майстор
След като има напречни стенички, може да се направи
оставащ кофраж от дъски или ЛТ-ламарина и да се отлее плоча,
разбира се, по-сериозно армирана от обикновена настилка.
alekcokanova19 - помощник
пон ное 19, 2018 3:24 pmРуди написа:
След като има напречни стенички, може да се направи
оставащ кофраж от дъски или ЛТ-ламарина и да се отлее плоча,
разбира се, по-сериозно армирана от обикновена настилка.
Благодаря , Руди,

като цяло , както всеки един нас предполагам , търся и финансовата част нещата. Дървеният кофраж няма ли да излезе по-скъп от инертният материал - да кажем пасък/филц?
miliad - майстор
Що си мисля че пясъка е по-тежък от филца при еднакъв обем!?
А и двете ще оказват страничен натиск на съседните стени, ЩОТО са инертен материал.

И все пак това са близо 10/десет/ кубични метра материал.
т.е. сух пясък ще тежи 13 тона.
Последна промяна от miliad на пон ное 19, 2018 4:09 pm, променено общо 2 пъти.
шоп - майстор
Пясъка изобщо не е за тази цел. Скъп е и как хубаво вдига влагата нагоре....
  • 1
  • 2

Тема "Вдигане на ниво в гараж - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: