Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
radius - майстор
Тая картинка е грешна! x и y трябва да са малки, а ъгъла се бележи с алфа ( малка ).
:lol:
gnt69 - майстор
пон дек 10, 2018 9:58 amradius написа:
Тая картинка е грешна! x и y трябва да са малки, а ъгъла се бележи с алфа ( малка ).
:lol:
Нищо грешно няма в картинката, правим бакалска сметка колко е наклона на покрива и онагледяваме какво има да измери човека, щото една седмица не може да измери хикса, дали са малки букви или големи е въпрос на вкус.
radius - майстор
Математиката не е въпрос на вкус.
Не се връзвай много, той човека написа тук или в другия форум, че легнала бутилка не се търкаляла по наклона, което, ако е вярно, обезсмисля анализите.
gnt69 - майстор
пон дек 10, 2018 10:37 amradius написа:
Математиката не е въпрос на вкус.
Не се връзвай много, той човека написа тук или в другия форум, че легнала бутилка не се търкаляла по наклона, което, ако е вярно, обезсмисля анализите.
Е да де ама написа че при билото и високо 1.60 а надзид няма, ската равни с тавана и външната стена на къщата и го караме да измери хикса от една седмица а той вика че на покрива е хлъзгаво. И стигаме до въпроса при било 1.60 и надзид 0 каква е дължината на ската.
radius - майстор
Да, следя логиката, и най-лесно ще му е да измери не ската, а хикса по твоята картинка.
naster - майстор
Срещулежащ към прилежащ катет = тангенс на ъгъла. За това ли е спора? Или аз не разбирам?
шоп - майстор
пон дек 10, 2018 10:43 amgnt69 написа:
и го караме да измери хикса от една седмица а той вика че на покрива е хлъзгаво. И стигаме до въпроса при било 1.60 и надзид 0 каква е дължината на ската.
+1
Обаче по-лесно е да се вика тече!
Ако покрива е вилообразен и билото е на средата ( скатове с еднаква дължина) да бе написал само колко е широка къщата и всичко щеще да е ясно....
radius - майстор
пон дек 10, 2018 12:20 pmnaster написа:
Срещулежащ към прилежащ катет = тангенс на ъгъла. За това ли е спора? Или аз не разбирам?
Ако трябва да сме точни, спорът е за аркустангенс. 8)
Докато чакаме автора да измери, пиша шеговито от няколко поста, ма тук много сериозна аудиторията.

Тема "Покривът тече, не знам вече какво да правя!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: