Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
amxcs - специалист
Здравейте,
подариха ми тази вана:
Изображение
От 1 година стои така и съм я ползвал няколко пъти, но искам да я окрепя и да има завършен вид. Ще се прави ремонт на банята след някоя година и ми се иска до тогава да измисля някакво временно решение.
Гледах разни снимки в нета, че подобна такава е хваната с монтажня пяна към пода. Надежно ли е това решение?
И също искам преграда отстрани. От какво може да се направи без да се зида? Върти ми се в главата нещо от фибран или гипсокартон срезан на 10-15 места, огънат по формата на ваната и отогре някакъв финиш. И също как да се закрепи.. пак монтажня пяна?
Antonii - майстор
...
Последна промяна от Antonii на нед дек 09, 2018 9:53 pm, променено общо 1 път.
Antonii - майстор
Това ако е акрилна вана, то нетрябва да се зазижда или вгражда под плочките. Поне така е по инструкция на производителя.
За монтажа на вашата ви трябват планки с които се захваща към стената и преден капак за да я затворите.
Всичко това го има в магазините за обзавеждане на бани. То тези неща принципно си вървят комплект с нея, но явно не са ви ги дали.
amxcs - специалист
Намерих крака и съм поръчал. А за захващане към стената нищо.., но мисля, че с дюбел, планка и гумена подложка ще може да се стегне към стената добре.

Тема "Монтаж на вана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: