Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте на всички.. дълго време взимам мнения от този форум, но тук вече отговор на въпроса си не намерих... Та лятото си взех къща.. терасата на вторият етаж е закрита масивна с плоча която е равна... върху плочата има ламарина равна която е директно върху нея подгъната и накована под улука в челната дъска.. лятото в големите дъждове нямах никакви проблеми, но скоро като заваля сняг и взе да се топи.. цялата вода отиде под плочата.. стичаше се по стени капеше.. навсякъде и така... пригодих си го за ползване това помещение и конденза на мен ми пречи.. Та въпроса ми е как да го оправя поне до пролетта.. като не мога да правя наклон, защото терасата е над съседния двор и снега ще се пързаля там.. мислих варианта както е ламарината в момента да сложа черна хартия на нея стириопор поне 3 см после пак черна хартия и отгоре поцинкована ламарина гладка, за да може да прилепне хубаво на стирипора .. според вас това ще свърши ли работа или дайте други идеи които да мога сам да си го направя и естествено по евтин вариант... за плоскости и такива работи обемни не мога да качвам там .. трудно ще е ... размера на плочата отгоре е 4.50м на 1.80м ? :)
lyubohar - майстор
Първо уточни дали е теч,или конденз.
Имам подземен гараж с плоча(мое паркомясто отгоре).
Зимно време голям конденз и в гаража много вода.
Направих топлоизолация на тавана в гаража и конденза изчезна.
Конденз е най вероятно. И аз мислих топлоизолация отвътре но не знам дали е достатъчно.. С стиропор налепен отдолу ще има ли ефект
lyubohar - майстор
Дали е стиропор,или фибран вече не помня.Надали е повече от 5-6см.
С мрежа и със замазка-както си му е реда.
Ефекта при мен е 100%.За София става въпрос.
preslav - майстор
Ако правилно съм разбрал, усвоил си терасата и кондензът се получава на бетонната козирка, която е покрита с ламарина?
Спасението е да се налепи и дюбелира фибран (не стиропор) от долна страна (от страната на помещението). Лепенето става най-лесно и най-качествено с полиуретанова пяна (продава се специално за целта), дюбелирането трябва да е с поне 5 дюбела на квадрат, шпакловката е задължителна за да не изгори фибрана от слънцето. Преди лепенето на фибрана трябва да се увериш, че основата ти е здрава, няма подкожушена мазилка, иначе рискуваш всичко да ти падне на главата.
Залепих фибран 5ца с пяна и дюбели плътно е дано има ефект.. Ще се разбере като се стопли малко и всичко протече.. Сега има около 30 см сняг отгоре вътре все още нищо, но и е студено вън, а в помещението е около 5 градуса..

П. С фибрана няма да изгори, защото помещението и лятото слънцето не го огрява много
preslav - майстор
вт дек 18, 2018 7:11 pmStrahilIvailov написа:
П. С фибрана няма да изгори, защото помещението и лятото слънцето не го огрява много
Ти на мен ще кажеш, на мен фибрана ми взе да си променя структурата, да "гори" на северна стена, която не вижда слънце целогодишно - UV-то не прощава, но не пречи да изчакаш края на зимата и да видиш какъв ще е ефекта, после обезателно шпакловаш или боядисваш с устойчива на UV боя.
Майстор си слагал си .. знаеш как е няма спор ... Но УВИ .. проблем.. сняг падна.. днес бяха положителни температури и хоп.. по стените вече се стича яко ... 85 лв отидоха на вятъра.. единственият вариант ми е утре да се кача да изчистя снега.. да хвана флекса да изрежа ламараната и да я повдигна с 20 см да има наклон да не е директно на плочата... дано всичко мине добре и да се радвам на успеха си.. а впрочем .. изолацията която направих не ми пречи все ще има и други ползи от нея ...
Та да питам вие знаещите понеже както казах в къщата съм за първа зима... спалнята на вторият етаж я направих със фибран двойка тавана сменена дограма ПВЦ един вид уж за по добре, но сутрин като стана и в ъглите на тавана навсякъде е мокро.. ясно е, че е от издишания въздух през нощта, но има ли начин да се справя с това ? Днес проветрих сутринта като станах.. днес по обед.. и преди лягане всичко изчезна.., но ме притеснява да не вземе да стана на мухъл плесен и тем подобни, че ми отиде цялата шпакловка и труд на вятъра...
lyubohar - майстор
Този теч не ми прилича на конденз.По скоро е теч от топящият се сняг.
Някъде има пробив!Върху моя подземен гараж всяка зима има доста сняг и лед и отдолу няма и какпка влага след
изолацията отдолу.
Иначе в жилището ми след поставяне на външна изолация за една нощ почерня от мухал.
Имаше плътно мебели до стената.Като ги отдалечих на 10см и конденза го няма.Трябва да има възможност за проветрение.

Тема "Равна плоча конденз" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: