Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
EDI - майстор
Това е тясно за пяна.Както казаха или акрил или полиуретан.
nautilus33 - майстор
Т.е. да не къртя от мазилката, а направо с акрилния уплътнител да запълня, така ли?
EDI - майстор
Ако нещо пада го махни.Ако падне много, може и пяна.Ако не е много полиуретан или акрил.
krasi92 - майстор
Ако дограмата е само на клепета и варова мазилка няма начин да не духа от там. 2-3 сантима се скриват с шпакловката
lov - майстор
Твойта дърта къща ни е ясна вече. :lol:
Къртиш дупчиш както може но около касата трябва да го запениш от всякъде иначе все ще ти вее.
miliad - майстор
Когато трябва да запенвам в тесни места и не мога да мушна пистолета, нанизвам на върха му обикновенна сламка от по широките. С нея се правят чудеса.☺️
nautilus33 - майстор
Каква е разликата между ръчната и тази за постилет. Като ги питам в магазина не могат да отговорят. Или няма?
Тази подходяща ли е Полиуретанова пяна 805 Akfix. Никъде не намирам какво разширение има. Защото тази например ЮПолиуретанова пяна 820P клас-B1 /пистолетна/ 1000гр." я дават с разширение 200-250%, което предполагам е много за целта.
miliad - майстор
Разликата е в дюзата на флакона.
С пистолета е много по прецизно дозирането и в общи линии не те интерисува чак толкова колко разздува пяната. Говоря за дограма. За изолация е друга бирата.
П. С. Нямам идея колко кашона монтажна пяна са минали през ръцете ми, и никога до сега не съм чел етикета. :)
lov - майстор
И аз като теб доста флакони съм прехвърлил включително и ръчни. Но съм напълно убеден поне за себе си, че с ръчната запенвам доста по малко нищо че уж по грамаж са еднакви. И причината не е че по трудно се дозира и правя преразход.
И другото не по маловажно е че с пистолета не те е грижа че трябва да изразходиш целия флакон почти веднага. Преди седмица ми дотрябва много малко пяна и ползвах пистолета който е зареден някъде септември миналата година. :-D

п.п. На два от пистолетите ми дюзата е с фабрична цивка за слагане на удължител. Дори в кутиите имаше по няколко такива маркучета. Даже съм ползвал и почти метър дълъг за да достигна място което няма как по друг по безболезнен начин да се достигне. Вкарвам до края пускам пяната и тегля леко на зад.
nautilus33 - майстор
Честно казано, точно такъв отговор очаквах. Защото до сега съм ползвал ръчна пяна само веднъж, т.е. два пъти в рамките на ден, но наистина доста бързо свъшва. А като гледам дограмаджиите колко прозореца монтират с един флакон, определено има нещо :) Може да взема пистолет тогава, не се знае, може да ми трябва и по-нататък за други задачи.

Тема "Как се запълват тези цепнатини около дограмата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: