Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Скоро закупих парцел близо до София, в който се оказа има започнат строеж ивични основи. Парцела има нужда от почистване и ме интересува какво да правя с основите ( те фигурират в ПУП като строеж). От къде мога да получа информация за какво са били те(главен архитект може би), има ли канализация и вода и т.н. ? В парцела се вижда вкопана вертикално стоманобетонова тръба диаметър може би 300 мм ... за какво е има ли вода или канал и т.н.? Вие от къде бихте започнали?

Благодаря предварително
preslav - майстор
нед дек 30, 2018 10:26 pmSimeon 33 написа:
Здравейте,

Скоро закупих парцел близо до София, в който се оказа има започнат строеж ивични основи. Парцела има нужда от почистване и ме интересува какво да правя с основите ( те фигурират в ПУП като строеж). От къде мога да получа информация за какво са били те(главен архитект може би), има ли канализация и вода и т.н. ? В парцела се вижда вкопана вертикално стоманобетонова тръба диаметър може би 300 мм ... за какво е има ли вода или канал и т.н.? Вие от къде бихте започнали?

Благодаря предварително
Аз бих започнал с разпит на продавача.
Руди - майстор
нед дек 30, 2018 10:26 pmSimeon 33 написа:
Здравейте,

Скоро закупих парцел близо до София, в който се оказа има започнат строеж ивични основи. Парцела има нужда от почистване и ме интересува какво да правя с основите ( те фигурират в ПУП като строеж). От къде мога да получа информация за какво са били те(главен архитект може би), има ли канализация и вода и т.н. ? В парцела се вижда вкопана вертикално стоманобетонова тръба диаметър може би 300 мм ... за какво е има ли вода или канал и т.н.? Вие от къде бихте започнали?

Благодаря предварително
Като правило щях да започна от отговорите на тези въпроси
и да завърша със закупуването на парцела, а не обратно.
Все пак най-достоверна информация ще се намери при стария собственик.
Общините пазят архиви 5 години - може да се изиска копие (обикновено излиза скъпо).
Може чрез собственика или общината да се достигне до проектант или строител за
повече подробности.

Тема "Основи в парцел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: