Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
rabbeat - помощник
нед яну 06, 2019 7:07 pmgogo7777 написа:
Не съм ви колега, не се занимавам с електроинсталации. Нямам и клиенти. Правил съм го за себе си и приятели.
Браво! :shock:
preslav - майстор
нед яну 06, 2019 7:07 pmgogo7777 написа:
Не съм ви колега, не се занимавам с електроинсталации. Нямам и клиенти. Правил съм го за себе си и приятели.
Когато го правя за приятели най-много внимавам правилата да са спазени - за мене си може всякак!
Сбъркал си в предишното си изказване, никой няма да те обеси, но е редно да се поправиш, а не да започваш с "не съм ви колега" - аз също не съм колега на никого в този форум, но не веднъж съм се изказвал неподготвен, където съм разбрал, че съм сбъркал съм си казал, където не съм разбрал грешката си съм спорил. SAFETY FIRST е лозунга на съвремието, че много жени с отвертки се навъдиха.
nikolov333 - майстор
Наскоро четох за загинало дете от токов удар в банята.. лека му пръст. Бащата на детето работил в някое от енерго-разпределителните дружества и си е правил инсталацията сам, но за свързването и извикал двама свои колеги, тъй като не бил сигурен в себе си и въпреки това, детето го няма.. Та опасен е тока, а тия с отвертките са за :axe: ..
rabbeat - помощник
Благодаря на отзовалите се! Наистина ми помогнахте да взема решение за схемата на захранване и заземителя. Оприентирах се към схема TN-C-S, без собствен повторен заземител. По този начин ми отпада и пожарната защита (300mA/63A), която е задължителна за схема ТТ и не много евтина (~60лв).

Всемогъщи и всезнаещи индивиди, като gogo7777, който не ни е колега :? , ще има да патят от подобна самонадеяност... че и други покрай тях.
gogo7777 - майстор
Признал съм Ви. Трябва нещата да се изпипат до последната подробност. Все пак Вие сте професионалисти не аз.
:partyman:

Тема "Съвет за ел. инсталация на пристройка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: