• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
съб яну 05, 2019 10:13 pmlov написа:
То поначало със сребърния феролит сам си си сложил таралежа в гащите. Цинково покритие и сребърен феролит са две несъвместими неща. Просто си предизвиквал корозията допълнително.
Напълно съм съгласен с това мнение!
stridata - специалист
Според мене твоя "процес" е необратим! Продължи си по старому! Ще ти излезе повече от нова ламарина да изчистиш старата боя, да спреш ръждата, да минеш със Zinga и да боядисаш! Няакво гумирано покритие единствено би ти отменило пребоядисването, ако почистиш добре старата боя, но ръждата ще съсипе покрива рано-късно.
erg - помощник
пон яну 07, 2019 11:01 amMwvrati написа:
съб яну 05, 2019 10:13 pmlov написа:
То поначало със сребърния феролит сам си си сложил таралежа в гащите. Цинково покритие и сребърен феролит са две несъвместими неща. Просто си предизвиквал корозията допълнително.
Напълно съм съгласен с това мнение!
Защо?
kr1100 - майстор
нед апр 04, 2021 10:07 pmerg написа:
пон яну 07, 2019 11:01 amMwvrati написа:
съб яну 05, 2019 10:13 pmlov написа:
То поначало със сребърния феролит сам си си сложил таралежа в гащите. Цинково покритие и сребърен феролит са две несъвместими неща. Просто си предизвиквал корозията допълнително.
Напълно съм съгласен с това мнение!
Защо?
..."Солите на цинка реагират с алкидните бой образувайки мехури под боята, както и много слаба адхезия и люпене."
kozl - майстор
пон апр 05, 2021 3:55 pmkr1100 написа:
нед апр 04, 2021 10:07 pmerg написа:
пон яну 07, 2019 11:01 amMwvrati написа:
Напълно съм съгласен с това мнение!
lov написа:
То поначало със сребърния феролит сам си си сложил таралежа в гащите. Цинково покритие и сребърен феролит са две несъвместими неща. Просто си предизвиквал корозията допълнително.
Защо?
..."Солите на цинка реагират с алкидните бой образувайки мехури под боята, както и много слаба адхезия и люпене."
Има нещо такова с алкидните бои в-у цинковите. Аз пробвах на колата и навсякъде кудето в-у цингата покрих с автоемайлак се олюпи. Там дето беше само цинга изкара доста докато тръгне пак ръжда.
erg - помощник
пон апр 05, 2021 3:55 pmkr1100 написа:
нед апр 04, 2021 10:07 pmerg написа:
пон яну 07, 2019 11:01 amMwvrati написа:


Напълно съм съгласен с това мнение!
Защо?
..."Солите на цинка реагират с алкидните бой образувайки мехури под боята, както и много слаба адхезия и люпене."
Оргахим препоръчват за финишен слой върху цинковия грунд "Леко емайллак бързосъхнещ", което си е алкидна боя. При мене никаква адезия и люпене се получи с акрилен спрей върху цинков грунд също спрей. А сребърният феролит върху Протекта Цинк 95% държи добре. Не знам, дано да изкара дълго :prayer:
erg - помощник
пон апр 05, 2021 5:49 pmkozl написа:
пон апр 05, 2021 3:55 pmkr1100 написа:
нед апр 04, 2021 10:07 pmerg написа:


Защо?
..."Солите на цинка реагират с алкидните бой образувайки мехури под боята, както и много слаба адхезия и люпене."
Има нещо такова с алкидните бои в-у цинковите. Аз пробвах на колата и навсякъде кудето в-у цингата покрих с автоемайлак се олюпи. Там дето беше само цинга изкара доста докато тръгне пак ръжда.
Странно, аз използвах за колата Протекта Цинк и сребърен феролит върху двигателя и автоемайллак върху каросерията, и няма люпене.
https://www.orgachim.bg/wp-content/uplo ... a-Zinc.pdf
  • 1
  • 2

Тема "боядисване на поцинкована ламарина за покрив." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: