• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lyubohar - майстор
Да,това ще стане.В по малък размер разбира се.
Ще ползвам части от някоя играчка на внука.
:partyman:
shotik - майстор
Ето ги другите магнитни търсачки

На тази се слагат батерии и лампата осветява, втората част е с магнит и се надява , но лампата свети и се вижда
Прикачен файл:
CIMG1829.JPG


Това е от антената
Прикачен файл:
CIMG1830.JPG



и магнита с плика
Прикачен файл:
CIMG1828.JPG
lyubohar - майстор
Става въпрос за такива и по малки части.
От метър няма да се видят.То ако ги видя къде падат-лесно,обаче пружинките хвърчат бързо и надалеко.
Такива фенери с магнити си имам.Даже единият го ползвам да обирам стружките от бурканчето след промивка на механизмите.

Прикачен файл

20190113_152426.jpg
velsi - Почетен майстор
Аз мисля, че добрия стар трик с прахосмукачка и чорапогащник надянат върху тръбата е по-доброто решение в твоя случай. Помисли и над това. Можеш да си направиш плоска дървена кутия с отвор и желан от тебе размер, отдолу прикрепяш парче чорапогащник или някаква подобна ситна мрежа, а отгоре свързваш прахосмукачката. Нещо като модифицирана четка за прахосмукачка. Можеш да минеш лесно и бързо навсякъде и момента с намагнитването отпада. Като искаш повдигане от пода пак може да монтираш подходящи колелца.
lyubohar - майстор
Това с прахосмукачката съм го правил.
Последният път е днес. :lol:
И не го намерих колелцето. :x
nikolov333 - майстор
И на мен ми е "отлитала" така една малка пружинка при профилактика на възвратния механизъм на насрещника за вратата на входа и макар че обходих към 30 квадрата с магнитен държач за стена от Лидъл към 40х3см, няколко пъти, не успях да я намеря.. За да не купувам нов насрещник, намерих от един познат в сервиз за принтери, пружинка със подобно фи на намотките и я модифицирах, така че повече да не лети... :-D :lol: :lol:
The master - специалист
нед яну 13, 2019 8:07 amlyubohar написа:
Здравейте.
Имам една налудничева идея.
Хоби-часовници.Постоянно хвърчат разни пружинки,болтчета.
Следва лазене и пустосване.
Идеята е някакво магнитно устройство с дръжка,което да си го влача и да ми събира изгубеното.
Мисля в едно парче водопроводна тръба да нанижа няколко магнита:
https://www.ebay.co.uk/itm/N35-Neodymiu ... bm1M5Dx3RW

Въпроса е дали тези магнити радиално ще са толкова силни,като аксиално.
И дали завирането им в метална тръба ще е добра идея.
Магнитен държач за инструменти - https://www.google.com/search?rlz=1C1AV ... 546#imgrc=_
  • 1
  • 2

Тема "Магнитна търсачка?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: