Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
chapara - майстор
Намажи с хидроизолация всичко и тогава лепи :idea: В/у фибрана сложи метална мрежа с дюбели, измажи я импрегнирай и после лепи с супер флексово лепило (предвид температурните разлики) :wink:
zaksofon - специалист
Аз си направих терасата с фибран 3 см и върху него теракот. Тъй като терасата се явява таван за хола. Минаха вече 6 години и нямам никакви проблеми. Хем и теракота ми не е от най-скъпите. Говоря за фибран на пода, не на стената. Стъпваме върху него. Е не играем хоро там и да подскачат мацки с токчета, но за простиране по чехли си е достатъчно здрав. Лепих го с флексово лепило Ангро с фибри - оранжева торба. Върху него мрежа за изолация (най-обикновенна) и пак лепило. Плочките отгоре ги лепих с една идея по дебел слой лепило от същото. Стана, както казах - бетон.
Колко пари ти излиза камъка, че ми е интересно, шлайфан ли е?
marzykov - напреднал
Ориентировъчна цена за 28 см обработен с импрегнант и шлайфан с заобляне и канали - 40лв/м. Ориентировъчна, защото на две места ще има зарязване на ъгъл и оформяне към стена в края на наддаден парапет.
А към предишният колега - хидроизолация с какво и импрегнация върху мрежата с какво?
chapara - майстор
Само хидроиолация с хидроизолационни ленти по всички ъгли, примерно

Изображение
Изображение
Изображение


Това с лепене в/у фибрана не те съветвам, противоречи със здравия разум, нищо лично към zaksofon, всеки има право да си прави избор и експерименти особено над собствения хол :wink:
marzykov - напреднал
Ок, а какво препоръчваш, като идея за топлоизолация под плочките? Стената е външна, а и е с тухли единички (неизмазана и лошо фугирана).
Уточнявам, че не ме бива с мазането и майките, а и ми се ще все пак да сложа нещичко - хем малко от малко да ми е по-равно и по-лесно, хем и да постопли една идея.
chapara - майстор
Фибран,в/у него армираща мрежа захваната на гъсто със здрави пласмасови дюбели през фибрана на гъсто измазана по мрежата (няма майки) с флексово лепило на няколко ръце и после плочите.
Изображение
marzykov - напреднал
Ако правилно те разбрах. Мазане с хидроизолация, след като изсъхне лепя фибран и подравнявам. Изсъхва и дюбелирам през ПОЦИНКОВАНА МРЕЖА с ДЮБЕЛИ ЗА ИЗОЛАЦИЯ. Мажа 2-3 ръце с лепило за плочки и като изсъхне лепя плочките.
Въпроса ми е - тези дюбели няма ли много да надстърчат над металната мрежа и с пластмасов гвоздей или метален е по-добре да са?
chapara - майстор
Хич ама не си ме разбрал. Фибран-мрежа-мазане-хидроизолация-лепене :wink: Мрежата като я слагаш дюбелите да са в ниската част на кръстосване, пластмасови за да няма термомост :wink:
marzykov - напреднал
Благодаря за акъла колеги :)
Изникна ново 20 преди да започна с тази тераса.
Жената иска да отлея плотче 40/100см в единия край на другата терасата, да слагала газовия грил отгоре и да я издържи (70кг), като мие прозорците. Не разбирам нищо от арматура и искам да ми дадете акъл за дебелина на плота и на арматурата, както и гъстота.
Мисля да бия дупки 8мм в трите стени и да сложа на кръст през 30см железата, като ги вържа с тел. Дебелина от 10см много ли е според вас и добре ли съм го замислил?
zaksofon - специалист
пет яну 25, 2019 8:47 pmmarzykov написа:
Благодаря за акъла колеги :)
Изникна ново 20 преди да започна с тази тераса.
Жената иска да отлея плотче 40/100см в единия край на другата терасата, да слагала газовия грил отгоре и да я издържи (70кг), като мие прозорците. Не разбирам нищо от арматура и искам да ми дадете акъл за дебелина на плота и на арматурата, както и гъстота.
Мисля да бия дупки 8мм в трите стени и да сложа на кръст през 30см железата, като ги вържа с тел. Дебелина от 10см много ли е според вас и добре ли съм го замислил?
А защо трябва да си усложняваш така живота? Отлееш ли плоча там, то ще е за постоянно и ако решиш един ден, че ти пречи, махането ще е ново 20 :). Защо не сложиш маса, хем ще е за грила, хем ще може и да стъпвате по нея ако се наложи?

Тема "Шапка на парапет на тераса." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: