Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
marzykov - напреднал
Здравейте.
Есента започнах да правя козметичен ремонт на терасите в апартамента ми. След като налепих гранитогрес от вътрешната страна ме застигна зимата и не можах да продължа с премахването на старите ръждиви ламаринени шапки.
Скоро ще се постопли и отново мога да се захващам с ремонтчето, но стигнах до следните чуденки:
- трябва ли да има наклон на новите шапки и ако да - какъв и накъде ?
- предложете ми материал с готови водобранни канали/лайсни/.... (по възможност и не-много скъп). Не мисля да лея с куфражи и т.н., но ако се наложи и това ще направя ( не знам какво е състоянието на замазката под ламарините).
шоп - майстор
Защо не качиш няколко снимки за да визуализираш въпроса?
marzykov - напреднал
Прикачен файл:
parapet2.jpg
parapet2.jpg (84.08 KиБ) Видяна 5350 пъти
Ето за това става въпрос. Трябва да махна ламарината и да сложа шапка с водобран. Не знам дали има алуминиеви заготовки, като подпрозоречни первази или нещо подобно, като по-бърз и евтин вариант.
Комшията ми срещу мен го направи с подпрозоречни ламарини направо, но стана изключително грозно (поне според мен).
шоп - майстор
Стандартен ал. профил няма да намериш.
Може обаче по твой чертеж да ти сгънат шапка от ламарина с полиестерно покритие и цвят по RAL
Може сгъвката да е от ал. ламарина прахово боядисана или сгъвка от еталбонд.

Варианти много и въпрос на индивидуално решение.
zaksofon - специалист
Привет, моите первази ги направих с Врачански камък (шлайфан), не само на терасата но и на прозорците. Поръчах си ги от едно Ловешко село и си ги взех от там с баничарката. Закантени са от едната страна с парче 3 сантиметра, т.е.,от външната страна има чело и канали за откапване. Според мен е най-красив вариант, както и най-тежък. Беше преди 5-6 години и не помня точно цената но мисля че беше нещо около 20-25 лв за метър, като моите са 30 см широки/ 1,7м дълги и 3 см дебели. Лепят се с лепило за плочки.
Последна промяна от zaksofon на вт яну 15, 2019 12:50 pm, променено общо 1 път.
marzykov - напреднал
А наклони давал ли си и с какво импрегнира камъка, че жената слага саксии отгоре.
zaksofon - специалист
вт яну 15, 2019 12:49 pmmarzykov написа:
А наклони давал ли си и с какво импрегнира камъка, че жената слага саксии отгоре.
Наклона, минимален, естествено навън на око, поне аз така ги лепих. Не съм го мазал с нищо, чисти се много лесно с четка и вода. Ако слагаш саксии, хубаво е да подложиш някоя чинийка. По-късно ще кача снимки.
zaksofon - специалист
Ето обещаните снимки. Това са няколко различни по размер перваза, както се вижда. Не съм снимал терасата.

Прикачен файл

received_233177097597414.jpeg

Прикачен файл

received_367972817269106.jpeg

Прикачен файл

received_279906039295110.jpeg

Прикачен файл

received_2175728989137126.jpeg
nikolov333 - майстор
Има си и водоотблъскващи пасти и импрегнанти за камъка. Аз у нас мазах врачанския с някаква паста на парафинова основа, доколкото помня..
marzykov - напреднал
Благодаря на отзовалите се. Помогнахте ми :) . Успях да открия фирма в Търново за изготвяне на шапките от врачански камък с водобранни канали.
Следва обаче нов въпрос.
Едната стена на балкона е към стая. Искам да положа някаква тънка изолация и върху нея да налепя гранитогреса до височината на парапета, а от там нагоре ще го измажа с мрежа и мазилка.
Прочетох много негативни коментари за полагане на гранитогрес върху фибран. Вие на какво мнение сте или имате други предложения?
Уточнявам, че терасата е южна и доста си пече на нея лятото.

Тема "Шапка на парапет на тераса." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: