Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте!
Това лято направата на външен комин е задължителна.Камината ми е 35KW и сегашният е стар, тесен, минава между гредите, а за тяга просто е трагедия..Чистих го 4 пъти тази зима, отделно и ризата, просто е много тесен.
Много варианти съм изчел,че има..
Коминът трябва да е висок 8 метра, но Не знам колко широк трябва да бъде..може би ф200, ако може някой да каже, спрямо киловатите..
Пари за инокс тази година няма да има..
Тези керамичните не ми допадат изобщо, според мен лесно ще се спукат.
Отсял съм 2 варианта..но ще се радвам, ако има и още..
Метална тръба, 4-5мм.ф200+ .... но не знам дали може да се изолира с вата..
или циментови блокчета(Единично коминно тяло), но само по себе си, 8 метра не знам дали няма да стане нестабилно... разбира се ще ги хвана на всеки метър с плани за къщата, но все пак..знам ли.Някой с опит, ако може да каже.
За мазилката и изолацията с вата и ал.фолио съм наясно.
Благодаря!
Чираче - майстор
Купи си квадратна тръба 150/150/3. Лесно се изолира, с поне 10 см каменна вата. За да няма конденз е необходимо температурата на изходящите газове от върха на комина да са около 130-135 градуса.
krasi92 - майстор
Само с единични тухли и колко по широк толко по добре. Предвиди и добра ревизия ниско долу за почистване.
Чираче - майстор
ср яну 30, 2019 7:34 pmkrasi92 написа:
Само с единични тухли и колко по широк толко по добре. Предвиди и добра ревизия ниско долу за почистване.
Дай аргументи защо с тухли, и то единични.
krasi92 - майстор
Така направените комини не се разрушават за 2 години за разлика от тези с готови тела били от бетон или керамични. Тези стават само за вентилация. Метални тръби са пълен автогол колкото и да ги изолираш

Тема "Направа на външен комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: