Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
rufo - специалист
Здравейте, реших че имам нужда на село от беседка...
Отначало исках да е от дърво - но цените хич не ми допаднаха-тук по нашия край ми искат
около 1800-2000 лв. за материали +изработа на съвсем обикновенна беседка 2,5/2,5м.
В последствие видях,че се предлагат някакви "полуготови" Руски от този тип:
Прикачен файл:
беседка- метал.jpg
Но това с Поликарбона отгоре не ми допада-ще акумулира много топлина и не стои хубаво...
Затова си мисля малко да я преработя - покрива да е с ОСБ + битумни керемидки,
остава да намеря някой железар да ми направи металната конструкция и да я довърша сам !

Отворен съм за всякакви предложения, напътствия, чалъми и т.н.
Благодаря ви !
шоп - майстор
Привет!
Ти ако имаш умния да преработиш поликарбонатен покрив в дървен с битумни керемиди си направи беседката от-до.
Пари само за материали и ще си доста надолу от тези 1800-2000лв
Последна промяна от шоп на вт фев 12, 2019 7:08 am, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
имай в предвид, че на парници .бг покритието на цинка не е читаво. На местата на заварки бързо избива ръжда под покритието. /набъбва и се отлюпва люспа и под нея ръжда.Ако е само дъги без заварка Ок Профила е уж с дебелина на стените 1,2 мм , но е 1 мм.
И колкото да пишат ,че са руски/ украински - не вярвам заради митото. Поликарбона им е от Панхим Ст.Загора 1 лист 4мм дебелина 2,1х6м го продават на 85-86 лв с ДДС . От Ст.загора можеш да договориш по-ниска цена. Въе ван Шсрсн?Алхамбра/Галакси със завъртяна на 180гр предна дясна седалка се побират спокойно 5 листа навити на руло и затворен капак.
За огъване на профил 20-20мм 6м на кръг цената 2016г беше 14 лв.Затова писах по-горе, че ме съмнява да са внос от Украйна/Русия заради митото.
Има поцинковани профили 20х20 с дължина 6м
rufo - специалист
Не съм казал, че ще купувам от този вид - просто това е като "модел".
Мисля да търся 'железар' който да ми направи металната конструкция от истински профил 20/40 и аз да си я дообурудвам.
Покрива разбира се ще е прав, надолу може и без извивки...жалко че не мога да заварям:).
Твърдо съм против поликарбона - затова както писах по- горе, мисля да я покрия с ОСБ и битумни керемиди.
radius - майстор
Е то как да си за, тва е като парник, ако е на слънце ще пукнеш.
Чираче - майстор
вт фев 12, 2019 11:25 pmrufo написа:
Мисля да търся 'железар' който да ми направи металната конструкция от истински профил 20/40 и аз да си я дообурудвам.
Покрива разбира се ще е прав, надолу може и без извивки...жалко че не мога да заварям:).
Има такъв. Мога да я изработя по Ваши чертежи и желания. Но зависи от къде сте?
Последна промяна от Чираче на ср фев 13, 2019 9:53 am, променено общо 1 път.
shotik - майстор
Прочети тази тема и си помисли какво можеш да научиш или направиш


viewtopic.php?f=25&t=57043

Тема "Беседка с метална конструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: