Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
radius - майстор
Сложих Саламандър 76 с 48 мм пакет. Е, спукан, чак пък незалепен, не са толкова смотани ;) . Цвят орех, изложение юг/запад ( перфектното ) , проблема е с предимно големи и неотваряеми, но не много големи ( има и с 140 ширина разлепено). Видях го в един студ, когато се свива рамката и съответно зейват цепките.
В Шумен видях същата работа, но на бял профил.
miliad - майстор
За 76 ми е странно. Виж на 88 цветно, първоначалните изпълнения, особено на запад си беше проблем. Спукване на ъгъла до гумата.
radius - майстор
Честно, успокои ме, че не съм сам, макар и не с 88. С semper бяхме обсъждали да налея ПВЦ лепило в цепката, но е доста рядко и ме съмнява да запълни кухината около ъгъла. По принцип не ми е голям проблем, но ме дразни. МОже да пробия един технологичен отвор 3-4мм и да натъпча силиконец ( или ПУ), колкото да не влиза вода навътре в кухината.
Amt93 - помощник
Вкъщи сме с Кьормерлинг и сме много доволни! :roll:
naster - майстор
вт фев 12, 2019 12:59 amnikolay_1 написа:
Наско, на добра дограма си се метнал! :partyman:
Шестиците за шумоизолация ли ги сложи?
Ще видим колко е добра... шестиците... ами така ми ги сметна един калкулатор, стойностите бяха приемливи. А за шум, трябва да е бонус за мен.
Hursa - майстор
Ако не очаквате проблем със шума може би е добре да ползвате стъклопакет 4 3 4 милиметрови. Стъклопакета 6 4 6 ще има по-добри звукоизолационни качества (заради по-дебелите стъкла) и практически същите топлоизолиращи, но ще е и с около 45% по-тежък (което ще натоварва монтажа и обкова). Освен това у нас рядко предлагат нискоемисионни (и слънцезащитни) стъкла с дебелини различни от 4 мм, до колкото съм се интересувал. Т. е. евентуално, ако търсите 6 мм такива или няма да могат да ги предложат или ще бъдат чувствително по-скъпи (трябва да се провери).
bigshop - специалист
пон фев 11, 2019 8:02 pmiliya_i написа:
нед фев 10, 2019 8:04 pmbigshop написа:
Това, че един пост е дълъг, не го прави верен.

Само, че отвън инфрачервени лъчи няма (много малко са). Затова е безмислено.
Абе ………., да имаш идея как слънцето загрява замята, като няма инфрачервено излъчване.
И защо зимата предпочиташ да не си на сянка, а лятото да не си на слънце?
Xaйде роди се поредния форумен гений. :partyman:
Преди да обявиш някого за гений или идиот, по-добре да почетеш. ПОЛЕЗНО Е.

Вътре стаите са пълни с "дълги" инфрачервени лъчи (излъчвани от телата). к-слоят спира дългите инфрачервени лъчи.
Слънцето напича с "къси" инфрачервени лъчи (близки до видимия спектър). Затова навън има пробладаващо къси инфрачервени лъчи, които к-слоят не спира. Затова: навън има малко дълги инфрачервени лъчи.
iliya_i - майстор
ср фев 13, 2019 7:58 pmbigshop написа:
Преди да обявиш някого за гений или идиот, по-добре да почетеш. ПОЛЕЗНО Е.

Вътре стаите са пълни с "дълги" инфрачервени лъчи (излъчвани от телата). к-слоят спира дългите инфрачервени лъчи.
Слънцето напича с "къси" инфрачервени лъчи (близки до видимия спектър). Затова навън има пробладаващо къси инфрачервени лъчи, които к-слоят не спира. Затова: навън има малко дълги инфрачервени лъчи.
То като се чете е добре и малко да се осмисля (ако е възможно разбира се).

Казваш късите външни лъчи Ka стъклото не ги спира - какво му е лошото на това зимата???????
А дългите от вътре ги спирало да не бягат - какво му е лошото на това зимата???????
Лятото вътре дългите ги няма, щото няма източик - та няма какво да спира.

Та проблема ти не е в четенето а в другото.
naster - майстор
ср фев 13, 2019 6:36 pmHursa написа:
Ако не очаквате проблем със шума...
Уличката е тиха, но минават коли чат пат, нощем е тихо. Я някой съсед реши да реже дърва или да коси или да форсира дръгела да превкючи на газ в неделя сутрин. И кучета... Стъклата са на SGG всичките, не помня търговските наименования, но са условно ка бяло ка. Изтокът ми е под веранда 2-3 м, югът под стрехи, на запад и север са все малки прозорци на кухня, бани, стълбище всеки с площ между 0.4 и 0.7 м2.
Hursa - майстор
Ако действително не е шумно може би е добре да сложите по-лек стъклопакет - така, най-вече обкова ще се амортизира по-малко и ще служи по-дълго. Особено обкова позволяващ двуосно отваряне - според мен е доста чувствителен към по-голямото тегло - пантите не са така стабилни и опростени, като тези за едноосно. Ще се облекчи и монтажа, а това е важно (според мен) при този монтаж, който сте избрали.
При стъклопакета 4-3-4 също се "прекъсва" (до някаква степен) акустичната връзка, която се проявява при стъкла с еднаква дебелина. Така, че и такъв стъклопакет ще дава по-добра шумоизолация по сравнение със 4-4-4 вариант. Но каквото и съчетание от достъпните дебелини стъкла да изберете - ефекта по отношение на шумоизолацията няма да бъде особено голям - просто така не може да се постигне голям ефект. (По значителен ефект може да получите, ако включите триплекс, като външно стъкло например - но това ще го направи и по-тежък, и чувствително по-скъп. А ефекта пак няма да бъде особено голям.) Затова, може би ще е по-добре да спестите средства, като изберете по-достъпния вариант.

Тема "Смяна на дограма - Кьомерлинг или Века" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: