Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Имам баня от 80-те години с под от мозайка. На места около сифона и не само има леки пукнатини, от които страда тавана на банята на долния етаж. Все още не съм готов да направя основен ремонт на банята /предстои, но не и тази година/ и искам съвет дали мога да обработя пода на банята с някакъв м-л, да запълня пукнатините и да спра просмукването на вода за година?
npace - специалист
Аз съм запълвал нещо подобно с фугираща смес, горе-долу се получи. С циментова хидроизолация трябва да стане по-добре, но не знам дали ще има такива малки опаковки.
muhala - майстор
За това и държавата ни е на този хал. Банята не е ремонтирана 30 години, на комшията отдолу му тече от тавана, но ремонт няма да се прави тази година. Няма за кво да бързаш, след каот 30 години не е ремонтирано. Предполагам за цигари, ракия и билетчета имаш пари.... Как беше... 100лв за ток са много, но за кръчма са малко....
шоп - майстор
@muhala, принципно съм съгласен с теб. И даже се чудя на съседа от долу :idea: :idea: :idea:

Обаче всеки случай е различен. Може @yalding току що да си е купил апартамента...с кредит и да не е бил запознат с проблема. Нормално е такъв непредвиден ремонт да е непосилен за момента.

Каквото и да се кърпи ще е само временно. Максимум 3-6 месеца. Може пода да се намаже с двукомпонентна хидроизолация.
Грозно ще е, но и напуканата мозайка е грозна.

Кардинално си трябва къртене, нова ВиК, сифон, хидроизолация нова подова настилка.
Успехи!
пон фев 25, 2019 4:40 pmmuhala написа:
За това и държавата ни е на този хал. Банята не е ремонтирана 30 години, на комшията отдолу му тече от тавана, но ремонт няма да се прави тази година. Няма за кво да бързаш, след каот 30 години не е ремонтирано. Предполагам за цигари, ракия и билетчета имаш пари.... Как беше... 100лв за ток са много, но за кръчма са малко....
Я по-леко с констатациите и квалификациите! Комшията отдолу съм аз, живея в къща. Но ти не се притеснявай да изливаш негативизма си ... Държавата се нуждае точно от това!
пон фев 25, 2019 4:48 pmшоп написа:
@muhala, принципно съм съгласен с теб. И даже се чудя на съседа от долу :idea: :idea: :idea:

Трябва ми временно решение за година - две, докато имам възможност да направя цялостен ремонт на банята с тръби, къртене на мозайката и пр. Пукнатините в мозайката са микроскопични, но напълно достатъчни да се просмуче вода над, както вече подчертах, помещението на долния етаж част от същата собственост.
lektora - специалист
Преди години, в Англия, за подобен проблем (поправка на пукнатини в мозайка) използвахме epoxy putty. Не знам дали го има това или нещо подобно в България.
шоп - майстор
Ползвал съм двукомпонентна хидроизолация Изомраз

С нея изолирах една покривна тераса...уж временно, но вече почти 5 години си седи така.
Върху тази изолация спокойно се ходи. Зеленикава е на цвят и не е от най-красивите за окото. Важното обаче е че 100% хидроизолира.

Полага се в два слоя, слага се и мрежа. Основата трябва да е чиста. Може би мозайката трябва да се начука със секач за по-добра адхезия.

Само не знам около сифона как и дали ще стане :? :? :?
krasi92 - майстор
Фугиращата смес е точно за това.Уплътнителите на Сика пак стават но за един флакон цената е двоина от цената на фугата.

Тема "Ремонт на мозайка в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: