Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте!
Въпросът ми е за фугиране около подов, линеен сифон. Сифонът е Alcaplast, с пластмасово дъно и иноксова декоративна решетка. Проблемът е, че през 3-4 месеца фугата пада на места и необходимо да се фугира отново /прилагам снимки/. Фугираме с фугираща смес Ceresit. Моля, да споделите, ако имате идея, къде правим грешка – в сместа за фугиране, която използваме или в изпълнението, макар че следваме инструкцията за приготвяне на фугиращата смес. Или пък нещо друго????
Благодаря предварително!
Антоанета Попова

Прикачен файл

IMG_8462.JPG

Прикачен файл

IMG_8456.JPG

Прикачен файл

IMG_8457.JPG
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пластмасата ли контактува с фугиращата смес?
Ако да, това е причината. Около сифона фугирайте с нещо силиконово
iliya_i - майстор
Опитайте със силикон същия цвят. По еластичен е.
http://www.ceresit.bg/bg/products/tilin ... icone.html
chapara - майстор
Не е залят целия сифон от долу при направата на замазката и сега се чекне от линейните разширения :-D :roll:
Благодаря на всички за отговорите! Явно единственият вариант е да използваме силикон, тъй като нашият "майстор" е пропуснал урока със замазките. Ако имате и други идеи, които не са свързани с разбиване :? , моля да ги споделите!
Още веднъж благодаря!
Имам следващ въпрос :) - Ако правилно разбирам, предлагате да фугираме с Ceresit FT 101, т.е да запълним пространството между плочката и пластмасата от сифона. Това, което ме смущава е, че в TDS на Ceresit FT 101 пише, че не слепва към полиетилен, полипропилен,тефлон.. , а каква точно е пластмасата на сифона - не намерих информация и че не е подходящ за фуги, подложени на водно налягане. Та въпросът ми е, ако имате опит и сте ползвали Ceresit FT 101, да пишете дали е подходящ в нашия случай /водата от душа пада директно върху сифона/ и дали се залепва към пластмасата на въпросния сифон.
EDI - майстор
Слагай, не го мисли.

Тема "фугиране около линеен сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: