Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nikolov333 - майстор
Пантите на заварка към рамката и колоната или пантите на дълго желязно рамо с болтове през дървото са най-добрия вариант за тежка дървена врата.. Ако можеш качи снимки и на вратата да видим реалната ситуация..
Andri01 - майстор
Не махай винкела. Той ще държи дървенията ,а и пантите - двете с декорацията и една допълнителна,на около 1/3 от горе на долу. А иначе има и най лесното решение: махаш дървенията ,винкелите и...слагаш едно перде ,ама на релса. А и-честит празник. :) :partyman:
katerina_b - помощник
пон май 06, 2019 12:10 pmnikolov333 написа:
Пантите на заварка към рамката и колоната или пантите на дълго желязно рамо с болтове през дървото са най-добрия вариант за тежка дървена врата.. Ако можеш качи снимки и на вратата да видим реалната ситуация..
Желязно рамо с болтове през дървото - мисля това е най-оптимален вариант, на който ще се спра.
Ще кача снимка малко по-натам, все още съм в началото, а и правя всичко сама, от събота на събота по 1-2 часа.
Andri01 - майстор
Ако решиш,пиши от кой край си. В сайта има много хора,които ще могат да ти помогнат на живо. Принципно заплащането е в натура-лято биричка,зимъска-винце. :) :partyman:
katerina_b - помощник
пон май 06, 2019 12:48 pmAndri01 написа:
Не махай винкела. Той ще държи дървенията ,а и пантите - двете с декорацията и една допълнителна,на около 1/3 от горе на долу. А иначе има и най лесното решение: махаш дървенията ,винкелите и...слагаш едно перде ,ама на релса. А и-честит празник. :) :partyman:
Andri01, това вече е приказка, благодаря за идеята! Чудех се какво ми убягва, а то било перде на релса. Сега трябва рязко да сменя концепцията и да умувам как да закача релсата :) С пердето ще си спестя електроди за заварката, панти и т.н, и всичко е точно! :)
Честит празник, здрави и живи! :*
katerina_b - помощник
пон май 06, 2019 7:14 pmAndri01 написа:
Ако решиш,пиши от кой край си. В сайта има много хора,които ще могат да ти помогнат на живо. Принципно заплащането е в натура-лято биричка,зимъска-винце. :) :partyman:
Това е чудничко...има и мезета, лично направени от мен. Ако не се справя, ще поискам помощ. Но мисля, че ще се, защото го приемам като предизвикателство. Току що се научих да шпакловам и вече няма спирка :) Много моля, не подценявайте женската половина на човечеството. :) Много сме, силни сме... :)
Andri01 - майстор
Успех!! Браво,но не сте много...такива жени,като"многоръката Шива"! То и аз се правя на готвач и месар,от време на време. Успеха ми до сега е,че не съм отровил никой с майсторлъка си. :partyman:
Преди години,дъщеря ми каза:
- Тате ,ти всичко можеш-разбираш от техника,градинарство,готвене...!
- Почти така е,но само не мога да раждам!
- Спокойно тате,в Турция опитите продължават... :) :)
katerina_b - помощник
пон май 06, 2019 7:53 pmAndri01 написа:
Успех!! Браво,но не сте много...такива жени,като"многоръката Шива"! То и аз се правя на готвач и месар,от време на време. Успеха ми до сега е,че не съм отровил никой с майсторлъка си. :partyman:
Преди години,дъщеря ми каза:
- Тате ,ти всичко можеш-разбираш от техника,градинарство,готвене...!
- Почти така е,но само не мога да раждам!
- Спокойно тате,в Турция опитите продължават... :) :)
Хах, дъщеря ти е умно дете!
Хубавото на този живот е, че всеки ден имаме възможност да научаваме нещо ново... Стига да имаме нагласа, желание, усет и сетива...
Благодаря за виртуалната помощ на всички, най-вече за добронамереното отношение, че имам алергия към хейтърство...

Поздрави от Многоръката Шива :o
П.С.
Andri01, продължавай смело с кулинарните опити, стига да не слагаш татул, беладона и Раундъп, няма да отровиш никой :)
LazarGanev - "Велик майстор"
пон май 06, 2019 7:14 pmAndri01 написа:
Ако решиш,пиши от кой край си. В сайта има много хора,които ще могат да ти помогнат на живо. Принципно заплащането е в натура-лято биричка,зимъска-винце. :) :partyman:
Андри искаше да каже, че и една снимка няма да навреди :wink:
Andri01 - майстор
"...Andri01, продължавай смело с кулинарните опити, стига да не слагаш татул, беладона и Раундъп, няма да отровиш никой" За лично ползване ги привърших-тъщата им беше голяма любителка. Но все пак съм спастрил малко-имам приятели и с по-млади тъщи :)

Тема "Въпрос от жена за панта ковано желязо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: