Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
viktoriay - помощник
Как се прави най-лесно капак за водомерна шахта/коли няма да минават през него/.И да не е тежък, че никой от нас не може да вдига тежко :?
ZEDYCUS - майстор
Един лист ламарина закован на дървена рамка и си готов, това си е лесно. :)
Иначе имам един капак за продаване от водомерна шахта в баня на апартамент, ма не ти отговаря на условието да е лека, щото е 60х50 см и е от винкел 4х4см каса и рамка врата +ламарина 1 мм заварена на вратата.
shotik - майстор
Ако шахтата е 1 Х 1 м. , може да ползваш две строителни платна, те са 1 х 0.5 м .
Аз ползвам само винкелите от тях, защото ламарините бяха ползвани за друго и вместо тях сложих поцинкована ламарина.
Единствено пантите се изядоха от ръждата, но и така пак са ми леки за повдигане.

За предпазване от студ зимно време, съм изрязал парчета фибран, които лягат на парчета от арматурно желязо, забити в стените, на десетина- двайсет см под капаците, за да мога да ги вадя
preslav - майстор
Дъски от палети, които са наковани на два пласта на кръст. Парче термопанел. Алуминиева или PVC рамка с пълнеж от топлоизолационен материал.
kr1100 - майстор
каса и "врата" т.е. капак от PVC. В конструкцията на капака PVC термопанел . Може да се сложи и дръжка с ключе. Ствсем лек е самия капак, + са еи много добрата изолация.
Мога да направя снимка.
Antonii - майстор
Най-лесно се изрязва от рифелова ламарина, по нея може и да се ходи без допълнително укрепване.
Ако ще минават коли си трябва укрепване, а на вас това не ви е нужно.
Но в бъдеще, ако се промени ситуацията, не е проблем да се направи.
MamaMy - майстор
Най-лесно се прави от стар хладилник. Махаш му гърба и в стените правиш прорези където се паднат тръбите. Пускаш го надолу и го подпираш когато се изравни капака с търсеното ниво. После си отливаш бетон покрай него и си готов. Лек капак и изолирана шахта.
djjimmy66 - специалист
чет мар 11, 2021 2:14 pmAntonii написа:
Най-лесно се изрязва от рифелова ламарина, по нея може и да се ходи без допълнително укрепване.
Ако ще минават коли си трябва укрепване, а на вас това не ви е нужно.
Но в бъдеще, ако се промени ситуацията, не е проблем да се направи.
Правих нова водомерна шахта преди година и капака е от рифелова ламарина - мисля, че е 3 или 4 мм дебела. Големината е да покрива отвора на шахтата и отпускаш по 2-3 пръста от всяка страна да покрива. Без метална рамка е. На единия край - две подходящи панти купих от една верига, към капака ги хванах с болтове, а към бетона - с по два дюбела. На другия край - за дръжка - парче арматурно желязо 8 мм, сгънато на "П", два отвора според П-то, пъхнах, закривих отдолу и готово!
krasi92 - майстор
Това с хладилника е готино.Отваряш и лампичката светва за да отчетеш показанията.
shotik - майстор
съб мар 13, 2021 2:14 amMamaMy написа:
Най-лесно се прави от стар хладилник. Махаш му гърба и в стените правиш прорези където се паднат тръбите. Пускаш го надолу и го подпираш когато се изравни капака с търсеното ниво. После си отливаш бетон покрай него и си готов. Лек капак и изолирана шахта.
Когато сменявах мястото на водомера в двора, ми искаха шахтата да е 1 Х 1 Х 1 метра, затова авторът да прецени размерите и да направи това , което е най- удобно в случая.

Тема "Капак за водомерна шахта/коли няма да минават през него/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: