Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте!
Моля за съвет ....
Сложих изолация на къщата 8 см.вата.Цокъла е с 5 см фибран....разликата е 3 см,която трябва да се запълни с гнайц за разкош, да речем.....Сега...зная,че трябва да има и армирана мрежа,поне 4ри мм дебела с отвори 10х10.
После гнайца е максимум с дебелина 2 см....Въпросът е...слоят на лепилото,което ще е възможно най-доброто,ще бъде ли достатъчен за дълговечие.Мисълта ми е,че когато сложа 4 ри мм.мрежа и гнайц 2 см...остават около 6 мм за дебелина на слоя лепило....Може би малко повече ако сметнем,че лепилото ще проникне и около мрежата..Това достатъчно ли е.....Има и колони около прозрците и вратите.Цялото нещо,трябва да излезе на едно ниво...
Благодаря на отзовалите се
Прикачен файл:
received_367676200734512.jpeg
Ето нагледно
received_367676200734512.jpeg (46.8 KиБ) Видяна 1307 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 12, 2019 1:36 pmГост написа:
Какво е "гнайц" ?
ГнайС
turbocharged - специалист
Мрежата ще я хванеш с дюбели за тухлите нали? Мрежата не е я смятай като подложка. Всъщност ще имаш 1 см. лепило с мрежа в него. Мрежата е за да задържи лепилото за фибрана. Лепилото за гнайса си хваща идеално. Така че не ти трябва толкова дебела мрежа. Ще пречи много. Ползвай мрежа за замазки.
шоп - майстор
пет сеп 13, 2019 9:27 amturbocharged написа:
Ползвай мрежа за замазки.
+1
и на мен ми предстои да изолирам цокъла с 10 см фибран и аз съм се насочил към поцинкована мрежа ф1.8 с око 50х50мм
VLADO66 - майстор
4мм. е дебела мрежа за това цокълче.По добре вземи има една тънка поцинкована.Хем, ще я положиш хубаво и няма да се бориш с нея, хем ще имаш място да играеш с камъка защото е с различна дебелина.

Тема "Съвет за полагане на цокъл с естествен гнайц" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: