Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте търсих много но не открих решение.. Та правя си комин от блокчета изолирах го с каменна вата с плътност 100кг шапка замазка мрежа замаска ъгли с мрежа шпакловка.. всичко точно но ме притеснява едно.. При силен дъжд дали ще се намокря ватата през шпакловката.. Ако да какво да правя.. Мислих няколко варианта 1- целия комин да го обшия с ламарина (става грозно) 2- с плочки (ще се отлепят според мен след година) 3- това което мисля да правя утре взех фасадна боя за външно приложение с силикон.. Да го мина 2-3пъти с нея дали ще стане.. Приемам предложения дали мога да добавя нещо водоотбранно да пази ватата суха..? Сега се сетих за грунд някакъв..?
kozl - майстор
Предполагам шпакловката е мин.2 пласта :?
Може силикатна мазилка в-у шпакловката.
А за тотално запечатване, което не съм сигурен, че е необходимо - Хидроизолация в-у шпакловката и върху нея тънкослойна силикатна мазилка. По ръбовете хидроизолираща лента м-у двата пласта хидроизолация лента.

И най-важно как е оформено откапването от шапката на комина и обшивката при покривната повърхност (керемиди, шиндли ...).
съб сеп 14, 2019 8:08 amkozl написа:
Предполагам шпакловката е мин.2 пласта :?
Може силикатна мазилка в-у шпакловката.
А за тотално запечатване, което не съм сигурен, че е необходимо - Хидроизолация в-у шпакловката и върху нея тънкослойна силикатна мазилка. По ръбовете хидроизолираща лента м-у двата пласта хидроизолация лента.

И най-важно как е оформено откапването от шапката на комина и обшивката при покривната повърхност (керемиди, шиндли ...).
3 пласта замазка и два шпакловка... Шапката е купена готова 4 скатна поцинкована само че е точно за тези блокчета т.е комина с изолацията е почти равна с покривната площ (2см е по широка шапката) сега обмислям побългаряване на шапката поне с по 7 см отстрани ламарина да пусна :roll:
шоп - майстор
съб сеп 14, 2019 12:19 pmStrahilIvailov написа:
Шапката е купена готова 4 скатна поцинкована само че е точно за тези блокчета т.е комина с изолацията е почти равна с покривната площ (2см е по широка шапката) сега обмислям побългаряване на шапката поне с по 7 см отстрани ламарина да пусна :roll:
Аз на Ваше място не бих се притеснявал за комина, ами за шапката.

След ватата ако сте направили две ръце с качествена шпакловка с фибри дори само един фасаген да положите пак ще изкара 15 ина години. Ако положите след грундиране минерална, силикатна или силоконова мазилка може и 15-20 и повече години да изкара.

Обаче без качествена шапка нищо няма да изкара.
При мен поцинкована шапка ( от старата комунистическа дебела ламарина и дебело горещо поцинковане изкара 4 год) Един силен вятър я бутна на земята след като от кисилините и окисите на димогазовете бе изтъняла на вестник.

Направете си шапка от неръждаема ламарина 1.5-2мм за да забравите за проблема!
Успехи!
Шапката съм я бетонирал отстрани и вързах за греда с кабел с изолация :lol: вятър няма да я вдигне вече колкото изкара после ще я правя както ти каза. Та както казах след шпакловката 3 пласта грунд с силикон за преди мазилка стана бетон меко казано.. А чака и боя с силикон фасаген. . 2 ръце боя ще го мина и слагам обшивката която в момента си правя.. Благодаря ви за отговорите помогнахте наистина най малкото за притесненията ми.. Ще ударя една снимка като закрия покрива да видите моя комин (първи) :roll:

Тема "Завършване на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: