Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
пет май 31, 2019 7:51 amkozl написа:
Реално как беше направено?
....
Бяха започнали лепеното от най долния ред малко над пода. Както вече казах, не знаех че се оставя горе долу около ред най - долу, вече ми се струва твърде логично, за да може да се компенсира наклона от нея.
пет май 31, 2019 7:51 amkozl написа:
...В проекта НЯМА СИФОН :shock: Това е идеен проект за изчисляване на количеството плочки и определяне на разположението на плочки и уреди. В проекта липсва сифона и съответно наклона на пода към него. Така, че за да се изпълни проекта требе да се допроектира.
Да разбирам тогава, че проблемът е в нас и неясния проект, защото на него не е зададен сифон, т.е майсторите няма как да сами да изчислят наклона и затруднението при изпълнение е дошло от точно този проблем. Тази баня поне за момента ще си я гледам така, но да знам в бъдеще, какви са важните моменти.
Последна промяна от denica_qn на пет май 31, 2019 1:41 pm, променено общо 1 път.
чет май 30, 2019 11:23 pmlov написа:
Те и тези не са пропуснали В ляво от сифона са дигнали едно триъгъличе. Трябва да увеличиш снимката за да се види. Аз си мислех първо че е сянка. Ще трябва да си подреже крака на шкафчето че да може да се монтира.
Да, правилно си забелязал има триъгълник и да шкафчето ни е с крачета, но още не е поставено.
Най - якото от вчера е, че имахме проблем и с поставянето на вратата. Момчетата, които се мъчиха казаха, че стените не са нивелирани. Шефът на фирмата, която извърши ремонта в банята бил там и сърдечно обиден от това, че сме недоволни ги попитал за мнение. Та отговорът бил:"Рядко сме виждали по криви, но има да" :)
kozl - майстор
пет май 31, 2019 9:37 amdenica_qn написа:
пет май 31, 2019 7:51 amkozl написа:
Реално как беше направено?
....
Бяха започнали лепеното от най долния ред малко над пода. Както вече казах, не знаех че се оставя горе долу около ред най - долу, вече ми се струва твърде логично, за да може да се компенсива наглона от нея.
пет май 31, 2019 7:51 amkozl написа:
...В проекта НЯМА СИФОН :shock: Това е идеен проект за изчисляване на количеството плочки и определяне на разположението на плочки и уреди. В проекта липсва сифона и съответно наклона на пода към него. Така, че за да се изпълни проекта требе да се допроектира.
Да разбирам тогава, че проблемът е в нас и неясния проект, защото на него не е зададен сифон, т.е майсторите няма как да сами да изчислят наклона и затруднението при изпълнение е дошло от точно този проблем. Тази баня поне за момента ще си я гледам така, но да знам в бъдеще, какви са важните моменти.
Проблема явно е комплесен и е свързан с най-долното изречение в мнението.
Въздържах се да нарека изпълнителите майстори, защото майсторите знаят да оразмеряват и според вашия идеен проект щяха да се съобразят с мястото на сифона и ако се налага изместването му както и с наклоните на пода и т.н.
kozl - майстор
пет май 31, 2019 9:45 amdenica_qn написа:
чет май 30, 2019 11:23 pmlov написа:
Те и тези не са пропуснали В ляво от сифона са дигнали едно триъгъличе. Трябва да увеличиш снимката за да се види. Аз си мислех първо че е сянка. Ще трябва да си подреже крака на шкафчето че да може да се монтира.
Да, правилно си забелязал има триъгълник и да шкафчето ни е с крачета, но още не е поставено.
Най - якото от вчера е, че имахме проблем и с поставянето на вратата. Момчетата, които се мъчиха казаха, че стените не са нивелирани. Шефът на фирмата, която извърши ремонта в банята бил там и сърдечно обиден от това, че сме недоволни ги попитал за мнение. Та отговорът бил:"Рядко сме виждали по криви, но има да" :)
Е тоя триъгълник едва ли ще "катурне" шкафчето -има решения за монтаж. То понеже шкафа е с мивка убаво е да се хване за стената. Още по уместно е да са отбелязани инсталациите по стената да не стане некой сакатлък с дюбелите в стената.
Относно кривината на стените, па нали жилището е старо панелно. Вероятно стените са били такива. За да ги изправят треба да се прави хастарна мазилка, та за 22 лв/м2 включена ли е мазилка :?
пет май 31, 2019 10:50 amkozl написа:
Относно кривината на стените, па нали жилището е старо панелно. Вероятно стените са били такива. За да ги изправят треба да се прави хастарна мазилка, та за 22 лв/м2 включена ли е мазилка :?
22 лв е цената за квадрат за лепене на плочките. Стените ни ги изправиха с гипсокартон, въпреки че банята е малка и така се стесни още повече. Цената за гипсокартона е отделна, мисля че за труд ни взеха около 150 лв някъде, картона си го осигурихме ние след като ни казаха колко и какъв да поръчаме :)
nikolov333 - майстор
Абе крайно време е да се направи една организация за лицензиране, контрол и специализация на "майсторите" и който не спазва технологията и "добрите практики" да му се отнема лиценза и да се вписва в регистър на "некачествените"изпълнители например. Така клиентите ще имат възможност да се ориентират предварително, кого наемат и какво да очакват като резултат след ремонтите, а"майсторите"ще имат някаква превенция от о..сиране :butthead: :idea: :evil: :axe:
kozl - майстор
Аман от такива организации.
Оно всьо е за пари, а качесвото забрави :x
kozl - майстор
пет май 31, 2019 11:19 amdenica_qn написа:
пет май 31, 2019 10:50 amkozl написа:
Относно кривината на стените, па нали жилището е старо панелно. Вероятно стените са били такива. За да ги изправят треба да се прави хастарна мазилка, та за 22 лв/м2 включена ли е мазилка :?
22 лв е цената за квадрат за лепене на плочките. Стените ни ги изправиха с гипсокартон, въпреки че банята е малка и така се стесни още повече. Цената за гипсокартона е отделна, мисля че за труд ни взеха около 150 лв някъде, картона си го осигурихме ние след като ни казаха колко и какъв да поръчаме :)
Издънка.
А хидроизолация по пода и стените с лентички в ъглите има ли?
nikolov333 - майстор
пет май 31, 2019 11:42 amkozl написа:
Аман от такива организации.
Оно всьо е за пари, а качесвото забрави :x
Аман е, когато се прави САМО за пари.. Иначе контрола, стандартизацията и обучението не става без пари.. Проблема е, че побългаряваме всичко и "имитираме" дейности.. :partyman:
lov - майстор
Реденето на пода на диагонал си е било напълно възможно. Дори така се избягват визуално някои недостатъци. Сифона се мести според оразмеряването на пода и това че те не са го направили говори че нищо не разбират и са се учили на тази баня. Същото е и да объркаш реденето на първия ред плочки. Май само са чували че се прави така но никога не са и виждали че плочката е почти цяла и се изкърпва сле направата на пода. не че не може да стане и иначе но си е майсторлък.. Почнали са от където им е дошло на ум пък после каквото остане от материала за кърпвжлък. Отделнокато пример ъгъла където е мивката той е срещу вратата тоест най видимата част от там е трябвало да се тръгне с цяла плочка и кърпенето да стане в ъгъла под панела на душа. За хидроизолацията само тес и знаят дали са сложили нещо а и картона дали е двоен само питащата може да каже колко са и доставили. Притесняваме и тоя извод за тоалетното казанче. Можеше да го оставят и по високо почти до тавана . :lol: че да се вижда по добре. Има и още доста скрити неща за които само гадая. Примерно УКБ-то дали е за картон а също и извода за тоалетната. И вообще как са укрепени да не се окажат каквото намерили и висящи във въздуха. За плочките няма да питам дали не са на лепени кюфтета но няма да ме учуди и това. За фугирането от снимките не се вижда добре.
Мнението ми е като на аматьор та не знам професионалистите колко още неща ще намерят. :-D

Тема "Въпрос относно коректно изпълнен ромонт на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: