Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Бих искал да си направя, едно много опростено, но стабилно бюро с размер на плота 160 см х 80 см.
Бюрото ще служи както за работа с компютър така и за рисуване и писане.

Не ми е ясно каква плоскост би била най-добрият избор в съотношение цена/качество/употреба
и откъде мога да я взема?

Също така, какви инструменти биха ми били нужни според вас?

Бюрото което искам да си направя е с формата на типична правоъгълна маса,
тоест плоскост която да се държи на 2 т-образни или 4 нормални крака.

Нищо повече, без чекмеджета и разни допълнителни бонуси.

Нов съм във форума и не ми е ясно, как да подходя,
затова бих бил благодарен на всякакви видове съвети!

Благодаря на всички за вниманието!
шоп - майстор
ср юни 05, 2019 4:01 pmbrankoleone написа:


Също така, какви инструменти биха ми били нужни според вас?

Виж сега... то едно бюро може да го сглобиш и само с една отвертка или един шестограм. Обикновенно като си купуваш разглобена мебел в комплекта ги има тези инструменти.

Ако искаш да си купиш плоскостите да си ги нарежеш, кантираш и сглобиш ще ти трябват доста повече ел. инструменти от типа на циркупляр, зеге, бормашина, оберфреза, измерватени инструменти и т.н.

Като гледам питането ти се ориентирай към мебел, която трябва само да я сглобиш.

Успехи!
Antonii - майстор
Ако става въпрос само за едно бюро, действително е безмислено да се занимавате с това да си го сглобявате сам.
Има достатъчно готови на сносна цена, дори и в посочения размер.
Но ако става въпрос за занимавка, то може да го дадете да ви го разкроят и кантират в някоя фирма. След това вие може да си разпробиете дупките за диблите и минификсовете.
Ще ви трябва един винтоверт, една бургия за дърво Ф8 и един фрезер Ф15. С малко повече мерене стават нещата иначе има и готови шаблони, но за целта не си струва.
А най простото бюро се прави от точно 4 плоскости. С 3 се правят краката във формата на двоен Тобраз гледани отгоре и четвъртата се монтира върху тях.
А ако ви интересуват мебелите и тяхната изработка, то вижте във форума на мебелистите. Там може да намерите отговор на доста по-сложни дилеми.

Тема "Съвет за изработка на бюро" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: