• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
чет юни 20, 2019 5:26 pmRobert написа:
цветен кабелен канал
Не ти трябва никакъв кабелен канал.
Просто боядисай белите тръби/кабели с цвета на стената.
:partyman:
Robert - специалист
нед юни 23, 2019 9:46 amhidrazin написа:
чет юни 20, 2019 5:26 pmRobert написа:
цветен кабелен канал
Не ти трябва никакъв кабелен канал.
Просто боядисай белите тръби/кабели с цвета на стената.
:partyman:
Не съм сигурен с каква боя би могла да се боядиса тази бяла изолация на тръбите така,че да хване добре и не се лющи бързо. Като алтернатива не би ли било по-добре над нея да се сложи друга, но с цвят сходен с изолацията на сградата?
hidrazin - майстор
Тази изолация дето са увити тръбите е PVC бандажна лента.
Поне тази дето използвам (чат-пат) не е гладка а наподобява тъкан.
Би трябвало обикновена фасадна боя (латекс) да хване що-годе добре.
Ако чак толкова ще се вманиачваш - търси боя за PVC... Има и на флакони. Не знам как ще намериш обаче нужния цвят.
Но каквото и да направиш, след месец никой няма да го забелязва - включително и ти.
:partyman:
Robert - специалист
Мисля си обаче,че наистина да се предпазени тези сноп от тръби и кабели е много по-удачно да са в кабелен канал. Както и да бъдат боядисана след време тази изолация се нарушава и остава едни още по-грозни черни маркучи под нея. Не знам обаче какъв размер би бил най-подходящ за тази цел 60/40 ми се струва прекалено малък и надали ще може да ги събере. От гледна точка на цвета не съм убеден,че с каквато и акрилна боя да боядисам ще хване трайно и няма да се олющи слез някоя и друга година, дали не по-удачно канала да си остане такъв мръсно бял. Умувах и за един декоративен панел вместо кабелен канал,но не съм наясно дали би могъл да се монтира,така,че хем да скрие връзките,хем да е плътно по стената.
nikolov333 - майстор
Най-естетичното решение е външното тяло да прикрива изхода на тръбния сноп и пластмасова тава отдолу за отвеждане на конденза..
Robert - специалист
За снопа от тръби обвити с бандажната лента като, че ли съм на мнение да си остане така. По ме притеснява самия конденз и как да бъде отведен.След доста колебания относно моя климатик над козирката на блока допускам два варианта, но не мога да преценя кой би бил по-сполучлив. Единият е с вана с нагревател и тръби, които евентуално да боядисам с цвета на изолацията и да слизат ниско долу под самата изолация. Другият е само да се прибере гофрирания маркуч за летния конденз под външното тяло и двата конденза на изтичат на козирката,която и без това не е отводнена и дъжда и снега валят на нея. При този втори случай обаче не знам има ли смисъл от ваничка или не и ако да дали да има нагревател.
  • 1
  • 2

Тема "Скриване на тръбите на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: