• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Robert - специалист
Здравейте,
Съвсем наскоро ми беше монтиран климатик на фасадата на жилищния блок в който живея, но въпреки голямото ми
желание да не я загрози не се получи така. Връзката с тръбите и кабелите която прави свързването между вътрешното и външното тяло на климатика стърчи много грозно на фасадата. Бих желал да чуя компетентно мнение как може да се скрие по някакъв начин.
Вариантите според мен са с цветен кабелен канал който за съжаление трудно се намира на пазара или с някакво декоративно пано, но така определено не ми допада.

Прилагам и снимка като прикачен файл.

Прикачен файл

климатик.jpg
radius - майстор
Е на тая фасада това да и е кусура :!:
lyubohar - майстор
Е,монтирали сте го на стълбището,което е обща собственост!
Ако си го бяхте монтирали на Вашата стена нямаше да се виждат кабели и да е грозно.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
То пък чупки във всички посоки ...
Как ще го сложиш тоя канал не ми е ясно.
Хартиено тиксо на оранжевата част ще придобие цвета като се поопече.
;)
Повече ме притесняват острите завои на тръвите, отколкото вида.
Дано да няма пречупвания на тръбите.
krasi92 - майстор
Защо не изряза изолацията и тръбите да минат под нея. Ако искаш кабелен канал си вземи бял и го боядисаи в цвят които ти харесва
Robert - специалист
чет юни 20, 2019 8:35 pmkrasi92 написа:
Защо не изряза изолацията и тръбите да минат под нея. Ако искаш кабелен канал си вземи бял и го боядисаи в цвят които ти харесва
Ами то пред дилемата да се вкопава тръбата не е ли по удачно външното тяло да се монтира срещу отвора й? Понеже спомена за боядисване на бял кабелен канал как става това,с каква боя и има ли подобни бояджии които биха го направили много по успешно?
radius - майстор
Абе вие кьорави ли сте? Я си вижте фасадата на какво прилича. Шарения, различни нива, почупени джамове и на всичко това търбите били проблем. :lol:
Robert - специалист
чет юни 20, 2019 10:39 pmradius написа:
Абе вие кьорави ли сте? Я си вижте фасадата на какво прилича. Шарения, различни нива, почупени джамове и на всичко това търбите били проблем.

По принцип си прав,че общата част е неугледна, но когато са повече собствениците обикновено е така.Мен ме дразни бялата връзка към външното тяло.Не съм сигурен един един не много голям панел от сорта на фасадните орнаменти от лек материал дали не би свършил най-добра работа.
krasi92 - майстор
чет юни 20, 2019 9:09 pmRobert написа:
чет юни 20, 2019 8:35 pmkrasi92 написа:
Защо не изряза изолацията и тръбите да минат под нея. Ако искаш кабелен канал си вземи бял и го боядисаи в цвят които ти харесва
Ами то пред дилемата да се вкопава тръбата не е ли по удачно външното тяло да се монтира срещу отвора й? Понеже спомена за боядисване на бял кабелен канал как става това,с каква боя и има ли подобни бояджии които биха го направили много по успешно?
И защо не монтира външното тяло срещу отвора -това е въпроса.Канала и сам като го минеш с шкурка и няколко пъти с фасаген ще маскира нещата.
kozl - майстор
чет юни 20, 2019 5:39 pmlyubohar написа:
Е,монтирали сте го на стълбището,което е обща собственост!
Ако си го бяхте монтирали на Вашата стена нямаше да се виждат кабели и да е грозно.
Е да ама тъй шъ капе в-у козирката пред входа, а иначе в страни от козирката.
  • 1
  • 2

Тема "Скриване на тръбите на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: