• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kozl - майстор
ср юли 03, 2019 11:24 ambash-kalfa написа:
Минах на този вариант, защото само на Ceresit мога да използвам мембрана, всички останали ми предлагаха други варианти, които излизат доста по-скъпо... Не че това е много евтин вариант, но поне ми гарантира една стабилна преграда (3-слойна мембрана), през която нищо няма да протече... Все пак става въпрос за открит балкон на гредоред, който винаги ще бъде подложен на вибрации и сериозни температурни и климатични влияния, а под него е веранда, обшита с гипсокартон...

Не знам дали съм прав, но нищо друго по-добро не мога да измисля... Ще съм ви много благодарен, ако ме посъветвате!
Аз лично не ги познавам цитираните материали на Хенкел (предполагам щом е Церезид), за това нямам мнение.
Но как банята стана балкон, подложен на сериозни температурни и климатични влияния :?
И за кво, с ква цел е замазката от водоплътен бетон и дали е армирана и как?
bash-kalfa - помощник
ср юли 03, 2019 4:44 pmшоп написа:

При положение, че отдолу имате гредоред...демек основата подава и вибрира най сигурното е поддушово корито.
Относно баните съм абсолютно съгласен, че това е най-добрият вариант! Аз поне наистина не виждам нищо по-добро...
Но как да реша този въпрос с терасата, която също е върху гредоред и е напълно открита, а под нея е използваема веранда, чиито таван искам да обшия с гипсокартон? Няма ли да се получи така, че ако проникне вода под тази тераса, тя ще се "спре" именно в този картон, а аз няма и да разбера...? Именно за тази тераса искам да приложа варианта с материалите на Ceresit...
bash-kalfa - помощник
чет юли 04, 2019 5:29 amkozl написа:
Аз лично не ги познавам цитираните материали на Хенкел (предполагам щом е Церезид), за това нямам мнение.
Но как банята стана балкон, подложен на сериозни температурни и климатични влияния :?
И за кво, с ква цел е замазката от водоплътен бетон и дали е армирана и как?
Банята не е станала балкон, просто този балкон е част от всичко, което трябва да изолирам (4 санитарни възела + 1 балкон) на втория етаж. А балконът е напълно открит, южно изложение, цял ден се грее от слънцето и сериозно се нагрява, а когато завали - вали върху цялата му повърхност 8 кв.м. А зимата, по цялата тази повърхност на балкона, ще се събира сняг...
Така, както и при останалите санитарни възли, искам да мога да си гарантирам, че този балкон няма да пропусне нищо надолу. Именно по тази причина тръгнах да разглеждам вариант с някаква директна преграда (мембрана), върху която да редя гранитогрес...
Относно замазките. Във всички помещения, в това число и на балкона, замазката е една и съща: 1 част цимент (42,5) + 2 части пясък + 1 част стиропор на гранули + добавка за водоплътност. Средната дебелина на замазките е 50мм, армирана с мрежа 6 - 20/20. Ясно е, че по ъглите трябва да има някаква хидроизолация, най-малко от някаква еластична лента със съответната обмазка, но не съм сигурен, че това ще е достатъчно, а и не знам доколко може да се разчита на тази "водоплътност"...
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос относно хидроизолация на баня!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: