Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
tarlyo - специалист
Ето я и моята кутийка. За 1 бутилка 2 литра кока-кола. От термопанел 20мм е. По ръбовете Ал винкел. Лепих я със силикон - голяма грешка, ама нямаше друго под ръка. Миризмата не изчезна поне 1 година. Рязано с макетен нож.

Изображение
Изображение
P88-Verona - специалист
Облепих я и от вън с алуминиево фолио с огледалната страна на вън. Изработих и капак също е с фолио от двете страни.
Проведох експеримент, но забравих да направя снимка (то пък и кой се интересува :lol: ).
Замразих вода в един обикновен тиган Ф24, напълнен до половина (около 2 см) и го поставих в кутията.
Затворих и оставих на терасата точно срещу перката на климатика и на слънце. Минимум 38°С (абе убеден съм, че беше по-висока).
След 3 часа на този "ад" ледът се беше разтопил едва 1/4.
МНОГО съм доволен, изключвайки грозотията, но за следващата ще поправя този недостатък.
Много важно, при толкова малко лед в такъв обем според мен резултатът е повече от добър.

А размерът ..... ами не съм сигурен, но си мисля, че не е малък - при дебелина на стиропора 3 см с вътрешни размери: 44/27/21.
Себестойността ú е около 8-10 лв. Имам лепило за поне още 5 броя., трябваха ми 1,5 листа стиропот и около 8 м домакинско AL фолио.

За лепилото здраво се набутах "Souda Bond Easy" - 12,8 лв., но пък съхне бързо. Този Декофит-П е толкова евтин, остава да е бял, с топлоизолзционни качества, да съхне бързи и това ще да е следващото лепило. А за настоящето лепило късно се сетих, но ако бях направил улеи в контактната повърхност на стиропора, като ги запълня и с лекото набъбване след залепване нямаше нищо да се вижда, но, минало-заминало. Отделно, че не се сетих да изчакам 3-5 мин. преди да притисна, така, че трябваше да ги държа на ръка към 8 мин. И за клечките за зъби не се сетих, а си имам. :-D Ами липса на опит, знаете как е, всичко се учи.

Ей го на Франки... :lol:
Прикачен файл:
20190707_204955.jpg
Много си е добре твоя Франки =D> Нали ще ти върши работа :)
нед юли 07, 2019 9:33 pmP88-Verona написа:
Облепих я и от вън с алуминиево фолио с огледалната страна на вън. Изработих и капак също е с фолио от двете страни....
Искам само да питам, това фолио с какво го залепи? И какво е точно фолиото, откъде?
Защото ние пък имаме готови пресовани кутии, но са си на гол стриропор, искам да пригодя една-две за хладилни чанти.
хендмейдър - напреднал
Лепил съм стиропор с епоксидна смола.
gogo7777 - майстор
нед ное 27, 2022 11:21 amхендмейдър написа:
Лепил съм стиропор с епоксидна смола.
:shock:
хендмейдър - напреднал
нед ное 27, 2022 3:00 pmgogo7777 написа:
нед ное 27, 2022 11:21 amхендмейдър написа:
Лепил съм стиропор с епоксидна смола.
:shock:
Какво :) Имаше времена когато лепила се намираха трудно. Смола имаше във всяка железария. Също с епоксидка става много добре.

Тема "Кутия от стиропор - избор на лепило" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: