Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lov - майстор
След като видях тази готовата не бих се разправял да правя. Трябваше по рано да пуснеш темата. :-D
Миналата година по подобни причини направих няколко такива стойки. Материала арматурно кръгло желязо Ф8мм.Идеята беше минимални разходи и максимално бързо да станат щото мероприятието беше за следващия ден а и трябваше и да има време за боя и съхнене. :lol:
Навих желязото на една тръба с подходящия диаметър и после го нарязах на сегменти. Заварка с телоподаващото но може и на електрожен. Но там където е снадката на обръча заварих и по една дълга гайка М8. Продават се в магазините за крепежни материали. На друго право парче пак арматура нарязах в единия край резба а другия заострих да може да се забива земята. Мислех и аз да слагам капаци даже бях изровил няколко от пластмасови баки но за да ги закрепя трябваше чувала където идва на пантата да остава там и да не може да се обърне по обръча. И по сложна конструкция да го защипвам че да не се изхлузва. Та така си и останаха с отделен капак. И не съжалявам щото по лесно се транспортират.Даже една съм си я заприходил към багажника на колата да ми е под ръка като обикаляме гьоловете. Тъкмо се вмества при резервната гума. Даже имам и няколко заготовки за обръч и съм ги нагласи за вилата. Не за кошчета за смет а като разчиствам листата примерно да ми е по лесно.
nеwage - специалист
нед юли 14, 2019 4:13 pmfbr написа:
Благодаря, като минавам покрай Айко, ще заприходя една.
Kъде е този Айко?
tzetz009 - специалист
В София ! Чичо Гугъл го знае като "АИКО" !

:partyman: :partyman: :partyman:
fbr - майстор
Не само в София, още Пловдив, Бургас и Варна. За останалите с онлайн поръчка. вярвам ще стане.
nеwage - специалист
Последно, ето какво решение намерих:
Това беше стар варел с капак, който се захващаше с обръча. Обръча се оказа идеален за закрепване на найлоновия чувал. Капака направих от стар шперплат. Има дори екстри, като задържане на капака с магнитчета от стари хард дискове :-)
Всичко струва 8 лв. с варела, пантата и болтовете.

Тема "Искам да направя стойки за чували" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: