• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте!
Реших да си направя кухня без майстор, поради финансови причини/искат ми 3900 накуп...а ги нямам и ще се прави на периоди/.
Ще помоля за малко помощ, т.к. зациклих на един шкаф.
Шкафът е глух и леко ъглов, и не зная как най-добре би било да се направи от страната на пантите. Прикачам скица на това какво трябва да е, но начинът на захващане как да бъде?
Прикачен файл:
шкаф.jpg
шкаф.jpg (30.98 KиБ) Видяна 2115 пъти

Как да бъде това в червеното кръгче и синята черта да има ли страница там, защото по този начин затварям 4см - не, че е някакъв проблем? :? На снимката на кухнята се вижда какво търся да ми се получи/стараната на фурната с малкото до нея, но при мен е огледално и фурната ми е по-нагоре/висок шкаф 60/60/245 см//.
Не зная дали обясних правилно, но ..... надявам се да се включите с идеи .
Благодаря предварително! :prayer:

Прикачен файл

00_maistorplis_ka6tata_kuhnia_na_balkona1.jpg
00_maistorplis_ka6tata_kuhnia_na_balkona1.jpg (112.6 KиБ) Видяна 2115 пъти
Няма как да се направи общ ъглов, защото ще има вградени фурна в 600мм шкаф. Опитвам да усвоя максимално малкото място на терасата, но нямам къде да сложа другаде фурната. Ето така ще изглежда 600 мм.-овия шкаф и до него ще има плот, над този "глухия" и не само де....
Като цяло казвате, че синята страница да си остане така и да си слагам панта, и да продължавам със сметките?
Трудно достъпната част ще ползвам за неща, които ще ми трябват 1 път на високосна година. :)

Прикачен файл

висок шкаф.jpg
висок шкаф.jpg (32.94 KиБ) Видяна 2071 пъти
miliad - майстор
Никой нищо не е казал още.Трудно се гадае по обяснения. Дай твоя чертеж, не картинки от нета , дет са "тъй , ама не баш тъй.
Иначе така е, права страница и врата с успоредни панти, бленди да дистанцираш съседния шкаф. Според съседния шкаф и уредите се пресмята и необходимата ширина на блендата.
съб юли 13, 2019 9:17 pmmiliad написа:
Никой нищо не е казал още.Трудно се гадае по обяснения. Дай твоя чертеж, не картинки от нета , дет са "тъй , ама не баш тъй.
Иначе така е, права страница и врата с успоредни панти, бленди да дистанцираш съседния шкаф. Според съседния шкаф и уредите се пресмята и необходимата ширина на блендата.
Това е моят чертеж с изглед отгоре.

Прикачен файл

15630579294461296181979.jpg

Прикачен файл

шкаф.jpg
шкаф.jpg (30.98 KиБ) Видяна 2055 пъти
Последна промяна от TimiMax на нед юли 14, 2019 1:46 am, променено общо 1 път.
muhala - майстор
Не знам дали те разбрах правилно. Все пак виж тези две снимки.
Изображение Изображение
съб юли 13, 2019 10:41 pmmuhala написа:
Не знам дали те разбрах правилно. Все пак виж тези две снимки.
Изображение Изображение
Да, но лявата вратичка я няма - там ще е фурната. Това на което са хванати пантите 60 мм ли е? Двата шкафа свързани ли са или са си отделни ? Вратичките какъв размер са?
Кой от двата начина е по-добър или някакъв трети...

Прикачен файл

1563047907465-1929456472.jpg
miliad - майстор
Тъй. На първия чертеж ти се губят около 15 тина см и то на две места, що така незнам.
Последно тази фурна над плот ли е, под плот ли,междинна височина някаква?
съб юли 13, 2019 11:18 pmmiliad написа:
Тъй. На първия чертеж ти се губят около 15 тина см и то на две места, що така незнам.
Последно тази фурна над плот ли е, под плот ли,междинна височина някаква?
Къде ми се губят 15 см? :? :?: :rolleyes:
Като на шкафа с микровълновата над фурната. Нито под, нито над плот. :mrgreen:

Прикачен файл

висок шкаф.jpg
висок шкаф.jpg (32.94 KиБ) Видяна 2008 пъти

Прикачен файл

1563056978789-580134734.jpg
novgradski - специалист
съб юли 13, 2019 2:14 pmTimiMax написа:

Как да бъде това в червеното кръгче и синята черта да има ли страница там, защото по този начин затварям 4см - не, че е някакъв проблем?
Моите ги направих без страница
Прикачен файл:
ъглов шкаф 2.jpg
Прикачен файл:
ъглов шкаф 1.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Ъглов шкаф на кухня...Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: