• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
вт авг 13, 2019 2:30 pmVirtex написа:
Явно ти трябват за големи фигури.

Преди много време взех няколко неща като тези:

amazon.co.uk/Polycraft-GP-3481F-Silicone-Making-Catalyst/dp/B01B4VJO82
https://www.mbfg.co.uk/rtv-silicone.html


Целта беше да направя нещо по тази технология :



Но не стигнах до там и материалите заминаха :-D

Сега виждам, че има по-лесни начини - silicone molding:
https://www.instructables.com/id/Worlds ... cone-mold/
ха-ха и аз ги гледам същите тия пичове. :) Някои от предаванията им са мн. яки. В моя случай ме грабнаха тези за латексните маски и фигурите с подвижни части :x :finga: :-D . Само дет нещата си бяха пак повече рекламни от колкото туториали и не съдържаха техническа информация. :|

" World's Easiest Silicone Mold."
____________________________
Мхм, опция е. Ще го разгледам и него.
вт авг 13, 2019 1:26 pmnpace написа:
http://boro-bg.com/bg/product/barz-tsiment
Ако толкова се чудиш с какво да си играеш. :-D
Има и на други фирми.
Пише, че стяга бързо... :) ПРЕКАЛЕНО Е БЪРЗО! Не мож се работи с таквоз чудо. Ще ми стегне ръцете още в началото и ще се гътна. :-D Все пак ако действително стяга чак толкоз бърже ще си циментирам надгробната плоча та да не ме краднат СИганетата. :-D
npace - специалист
Цимента е за калъпа - готовата форма се намазва, след 5 минути се отделя (за толкова стяга) и калъпа готов.
Това дето ще го отливате май мислите да го е****, цимента не става за такива отливки. :-D

Има и малко по-бавен монтажен микс дето стяга за около час. Мисля че Церезит предлагаха такова.
вт авг 13, 2019 4:06 pmnpace написа:
Цимента е за калъпа - готовата форма се намазва, след 5 минути се отделя (за толкова стяга) и калъпа готов.
Това дето ще го отливате май мислите да го е****, цимента не става за такива отливки. :-D

Има и малко по-бавен монтажен микс дето стяга за около час. Мисля че Церезит предлагаха такова.
хахаха не-е-е, не мисля да го е*а. :) :-D Това после. Първо ми трЕбе да е в изправност и да носи... обичм грубо. :axe: :finga: :rock: :snakeman:

Не, майтапа на страна, не ви бях разбрал. Реших, че ме будалкате. Благодаря за препоръката. Слагам и това в торбата. Ще го потърся, като тръгна да пазарувам.
stridata - специалист
Може да потърсиш видео уроци в https://www.skillshare.com/. С/у някой долар има хилади класове за всичко, може и твоята тема за casting molds да я има. Лошото е, че не сме се развили достатъчно за подобни неща, има хора занимаващи се професионално, но се броята на пръстите ми на едната ръка в БГ. Няма да получиш инфо по-простата причина, че с това си вадят хляба. Да речеме склуптури.

П.п
По отношение на принтирането, ти него ще го ползваш само за формата като пак има ръчна работа. След това правиш калъпа и отливаш с какъвто органичен материал си искаш.
Благодаря за включването. Сайта не го знаех. Ще го разгледам.
Вие занимавате ли се с нещо свързано с темата? Изглежда, че си имате представа от принтиране.
hakama - специалист
Искам да направя калъпи за свещи от пчелен восък, какъв е подходящия силикон и да не е много скъп? София :idea: ОСвен силикона какво друго ще ми трябва? Още не съм измислил формите.
/един крафтър препредлага 1 кг силикон, 30 мл втвърдител за 100лв.../

Другото което ме интересува е:
1. При първото стопяване и отливане ми се ще да го правим в по-голям съд, за да може да има по-голяма височина (по-добро утаяване), но не намирам нищо фабрично, повече от кутия цедено мляко. Т.е. трябва да е с лек конус иначе няма вадене.

2. Един играч си е направил голям съд (поне 50кг и поддържа два дни над 60гр.). Предполагам после с канелка, над утайката, го изтака.
Този вариант е по-скъп но става циклъц.
Аз мисля по-скоро за План 1, но в по-малки "силози" - също би станал (ползвам изолиращи кутии) които поддържат 24 часа топлината и се утаява. Мисля си за електрическото одеало ако поддържа течността над 62 градуса или около 60 - ще стане и доста икономично, 60W...за 24 или 48ч. Въпроса е след това тези цилиндри восък, как лесно мога да ги разфасовам (с тел и ток?).
Ако не мога да ги режа прецизно - ще се замисля за план 2 - съд с риза за подгрев и канелка... но ще трябва 1-2 дни да си вързан (на село) :)

ПП: Иначе ето един двойно претопен, но с почистено дъно (винаги остава 1-2мм фина прах или сгурия - която на ръка се изтъргва.) и тук там някой лек фрагмент.
Изображение

Прикачен файл

vosyk.jpg
vosyk.jpg (30.33 KиБ) Видяна 7044 пъти
nakatasan - специалист
Здравейте, бих желал да попитам, защото съм съвсем начинаещ в тази сфера на изкуството.
Питането ми е при създаване на леарска форма на отливане на детайли с форма на крушка, формата ("калъпът") от две части ли трябва да бъде или ще е възможно и само с една част да е като се разреже да може да се изкара детайла?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт окт 06, 2020 10:19 amnakatasan написа:
Здравейте, бих желал да попитам, защото съм съвсем начинаещ в тази сфера на изкуството.
Питането ми е при създаване на леарска форма на отливане на детайли с форма на крушка, формата ("калъпът") от две части ли трябва да бъде или ще е възможно и само с една част да е като се разреже да може да се изкара детайла?
Леярска пръст ползвай. После само я изгребваш
хендмейдър - напреднал
Фигурки не съм отливал, но предполагам , че могат да се правят от смоли. Примерно епоксидна и полиестерна. А в днешно време сигурно има и по-безвредни. Матриците също от смола или силикон. При правенето на матрица може да се използва глина като тази която използват скулпторите.
  • 1
  • 2

Тема "Създаване на Калъп и Отливка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: