Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Добър вечер , ако може да ми дадете съвет по електротехника , защото си мисля че електротехника който прави инсталацията нещо е объркал ,обадих му се на жичкаджията той вика трябваше да ти сложим заземяване и всичко ще се оправи , как към жълто зеления кабел ще има ток и чрез едно заземяване ще се оправи това нещо,че не ми е ясно ,прикачам малко фото на проблема

Прикачен файл

12.jpg

Прикачен файл

11.jpg

Прикачен файл

10.jpg
vitorio83 - специалист
Като гледам как ти е подредил жиците в таблото лошо ми става :shock:
На другите жици какво има?
plamen6703 - майстор
Като прочета, че някой се натиска да дава акъл по електротехника и пише за жици лошо ми става!
Такива проблеми се решават на място и такива "уреди" за измерване като този на снимката се хвърлят в казана за боклук! :partyman:
Да проблемно е но не отговаря на въпроса как да оправя нещата :(
Andri01 - майстор
Търсиш нормален/добър/ електротехник,който си разбира от работата. Плащаш му/ако можеш си вземи парите от първия самозванец/ и това е!!! И с фазомер нищо не се мери,той засича и утечки. Ако нямаш прибор,направи си "пробна лампа",така ще знаеш къде имаш фаза.
ср ное 20, 2019 5:41 pmAndri01 написа:
Търсиш нормален/добър/ електротехник,който си разбира от работата. Плащаш му/ако можеш си вземи парите от първия самозванец/ и това е!!! И с фазомер нищо не се мери,той засича и утечки. Ако нямаш прибор,направи си "пробна лампа",така ще знаеш къде имаш фаза.
Явно така ще стане с по добър ел техник :( Мерси за съвета .
plamen6703 - майстор
ср ное 20, 2019 5:37 pmfigobg написа:
Да проблемно е но не отговаря на въпроса как да оправя нещата :(
Правило номер едно, не пипаш където не ти е работа!
Просто човека, който е правил инсталацията да дойде да види на място какво се случва! :partyman:
iliya_i - майстор
ср ное 20, 2019 6:23 pmplamen6703 написа:
ср ное 20, 2019 5:37 pmfigobg написа:
Да проблемно е но не отговаря на въпроса как да оправя нещата :(
Правило номер едно, не пипаш където не ти е работа!
Просто човека, който е правил инсталацията да дойде да види на място какво се случва! :partyman:
То в таблото е видно какво се случва (в долния десен ъгъл) и не съм сигурен, дали човека който го е направил така, знае как да го оправи. Мисля, че ще трябва по-друг човек, дето знае.
sokolov.91 - майстор
И как точно тоя жичкаджия ще направи заземяване? Заземяване се прави от лаборатория не от жичкаджия.
Не. Поправка. Заземяване се прави от жичкаджия с лаборатория над главата.
vitorio83 - специалист
ср ное 20, 2019 5:04 pmplamen6703 написа:
Като прочета, че някой се натиска да дава акъл по електротехника и пише за жици лошо ми става!
Такива проблеми се решават на място и такива "уреди" за измерване като този на снимката се хвърлят в казана за боклук! :partyman:
Плами проблем ли имаш? :-D Ти като гледам какви наклони даваш олелеле майко.Човека пита нещо а не видях да му помагаш,това всеки го знае с техниците.Аман от т.пани.

Тема "Съвет за електротехника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: