• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
VLADO66 - майстор
Аз си свалих бордюра и не са ми мрънкали.Помисли дали не е удачно да го направиш с мозайка четворка и да боднеш някоя арматура вътре
gnt69 - майстор
Аз пък направо извадих старите и на тяхно място сложих нови легнали с регола 4см.
Synthy - специалист
ср сеп 18, 2019 9:22 amVLADO66 написа:
Аз си свалих бордюра и не са ми мрънкали.Помисли дали не е удачно да го направиш с мозайка четворка и да боднеш някоя арматура вътре
Това е добра идея, не съм сигурен, че ще се справя сам. Затова и засега клоня към обикновеният бетон, там поне е лесно.

Казвате, да сложа вътре арматура. Представям си го като армирана мрежа, отгоре заливам с бетон, оформям стъпенката и накрая заглаждам с посипан сух цимент.
VLADO66 - майстор
Въобще не е никаква философия.Мозайка и цимент 1:1 разбъркваш ги в необходимата консистенция така, че да не тръгнат по улицата.Изчакваш 10-15 минути да втаса и пребъркваш пак и си оформяш рампичката.Арматура каквато искаш можеш да сложиш.Ще ти стъпи като цена горе долу на бетона в торби ама ще е много по здраво и солта трудно ще го разяде.
Synthy - специалист
Благодаря :)
До тук се получи чудесно. Пропорцията цимент/мозайка е чувал/чувал (25кг цимент/40кг мозайка). Малко по-течно от земновлажен бетон го направих, защото земновлажният много трудно го оформях, а и се притесних да не остане вътре въздух.
Като го изпробвам с колата, ще видим колко съм майстор :-D

Прикачен файл

IMG_20190924_205916.jpg

Прикачен файл

IMG_20190924_205854.jpg
npace - специалист
ср сеп 25, 2019 2:09 pmSynthy написа:
Малко по-течно от земновлажен бетон го направих
Другия път като бъркаш му налей малко от това:
https://tekom-bg.com/produkt/%d0%ba%d0% ... %81%d1%82/
Земновлажният бетонец започва като медец да се лее. :-D
  • 1
  • 2

Тема "рампа за гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: