Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Ivan0193 - помощник
Не, аз мислих някви обертон 12 инча със хорни двулентови не съм слушал как свирят ,но основно за YouTube и ми е кеф да си пускам басс да се чува дълбок. :-D
kozl - майстор
У нас има стерео ресивер ONKIO TX8150 + 2xDALI Zensor 3. За музика така, обаче ефектите на филмите не стават и добавихме субуфер на Харман/Кардон при това при избор по размери, че мястото с ограничение.
И въпреки това при филмите се загуби ефекта от предишната уредба за домашно кино, която е доста по-маломощна и с по-малки колони, но пък 2+2+1+субуфер.
На малката уредба се разпаднаха гофрите:


Изображение


Т след като не се справих да ги поправям сам ги отнесох тук за ремонт.
Ivan0193 - помощник
Kozl това не е по темата но да те питам за музика е ок стерео и субуфер ?
kozl - майстор
Зависи от музиката, защото има музика, на която субуфер и не трябва. Но за любители на басите субуфера се справя. Примерно нагласям максимални корекции за бас само с тонколоните и като добавя и субуфера и става разтърсващо. А при филмовите ефекти и включен събуфер, комшията от 4 етажа нагоре иде да контролира волумето, че не издържал на басовете :-D
А избрах стерео, щото няма място за повече колони, а и помещението не е голямо. То и колоните са в страничните лавици на шкаф и за това се получи ограничение в размера им.
А и този стерео ресивер има wi-fi и блутуд, което също натежа в кантара на избора.
muhala - майстор
Кво 12ки кви 5 лева?!? Като студенти направихме две колони с 12" баси. Колоните бяха с размери на пералня. Пускахме ги на quad 405. Не се търпеше в стаята. Чувствах вътрешните си органи как се местят. На съседите им падаха буркани от рафтовете.
Днес съм с puoneer vsx 529 и две колони cs 7070. Вече съм и със шумове в ушите и нямам зор за силна музика. Единствено едно активно буферче бих си взел, леко да подпра баса.
Та не се сили много с музиката. Файда няма. :drinkers:
Ivan0193 - помощник
Да и аз това мислих активен буфер и достатъчно тия двете dm220i са много силни ... Само баса Неми стига така че . Това ще направя само се питам какъв да е буфера като големина и мощност , марка
muhala - майстор
Ако си от София иди в Технополис Младост. Имат Хи-Фи стая. Може да ти сменят колони и усилватели и да слушаш на тишина.

Тема "Стерео система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: