Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
yanko78 - специалист
нед ное 03, 2019 9:48 amnikolov333 написа:
Материала какъв е и от къде го взе?
Фурнирован мдф, с фурнир дъб. (Мноооооого играчка) Правен ми е по поръчка. Намират се подобни 3Д готови панели като ламперия, мисля в практикер, че имаше подобни.
lyubohar - майстор
Като видях какво е зад старата ми ламперия никога повече няма да помисля за подобно нещо.Освен това ще трябва аз да бърша праха.Не благодаря!
angelkitov - специалист
Станало е уникално! Браво! Такъв естествен материал продават готов на ламелчета, които даже имат лепило отзад и се лепят като тиксо.
Има го в магазин М2 на Симеоновско, но е немски/австрийски и е МЕГА скъп - около 200лв квадрат.
нед ное 03, 2019 10:12 amyanko78 написа:
нед ное 03, 2019 9:48 amnikolov333 написа:
Материала какъв е и от къде го взе?
Фурнирован мдф, с фурнир дъб. (Мноооооого играчка) Правен ми е по поръчка. Намират се подобни 3Д готови панели като ламперия, мисля в практикер, че имаше подобни.
angelkitov - специалист
готов е моят проект - ето малко снимки https://photos.app.goo.gl/yhUuDfZmE9GM2ztp7

Допуснати грешки:
- не трябваше да почвам отгоре защото се оказа, че тавана прави корем и се наложи да правя корекции по мазилката/дъската горе вдясно. Освен това ако се почне отдолу дъските се държат една върху друга и няма нужда от коване. Ползвах лепило Sikabond 54, което прави доста вакуум и държи дъската на стената дори и при редене отгоре надолу.
- отстрани дъските не свършват перфектно равно в стената и ще трябва да сложа малка завършваща лайсна

След залепяне на всеки два реда ги изчаквах да изсъхнат за по 12 часа и отдолу за подпора забивах стоманени пирончета в мазилката.
За стена 8кв.м. ми отне около 4-5 часа защото ми бе за пръв път и го правих бавно.
Разходи:
- 7кг лепило - 110лв
- 8кв.м турски трислоен дъбов паркет - 528лв
yanko78 - специалист
Браво, чудесно е станало.
Chefo77 - майстор
Сега като знаеш коя част на стената се вижда, съжаляваш ли, че започна отгоре?
Много си е хубаво даже !!!

Тема "трислоен паркет на стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: