Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Имам следният проблем. Направихме плочките в коридора но нивото се вдигна с около 2см над предходното.
Ще сменям ламината в хола, трапезарията и ще слагам в кухнята.
Нивото което трябва да се вдигни в кухнята е около 24-27мм
В трапезарията около 50-54мм
В хола 20-30мм заради усвоената терасата. Навсякъде замазката не е равна и варира.

В хола има положен гипсокартон на тавана и стените и изключвам саморазливната.
Върти ми се в главата следното нещо, за в кухнята 10мм XPS за под + 5mm XPS подложка + 12мм ламинат или 2 х 8мм XPS подложки и 14мм ламинат.
За трапезарията как ще е най-добре да се изравни земята като се замаже на местата където мастара свети и отгоре 30мм XPS за под + 8мм подложка + 12 мм ламинат или да лепя плоскостите на гребен за да изравня с лепилото пода.

Благодаря ви предварително!
шоп - майстор
вт ное 05, 2019 2:43 pmFixmix написа:


В хола има положен гипсокартон на тавана и стените и изключвам саморазливната.
И защо я изключвате? Какво значение има наличието на гипскартон?
Lisko - майстор
1. Шопа ме изпреварил. Нашата къща всичко е гипсокартон.
2. Дебели меки подложки НЕ СЕ слагат под ламинат. Дискутирано е многократно. Ще се изпочупи.
nikolov333 - майстор
Chefo77, ако види, ще каже как е най-добре.. :cool:
За да не попие гипсокартона влагата и да провисне тавана, така ми казаха. :/

За трапезарията ми дадоха идея 2-3см фибран мрежа за изолация и отгоре саморазливна или друга замазка.
За кухнята може и да направя една замазка още отгоре и да сложа по-дебел ламинат и 8мм подложка.

https://i.gyazo.com/efb78eb2234d0a6a79a ... e8def4.jpg
Lisko - майстор
Коя влага бе джанъм, тва е хол, не е баня?
tysonlkr - специалист
Lisko предполагам, че става въпрос за влагата в самата саморазливна мазилка .
вт ное 05, 2019 9:25 pmFixmix написа:

За трапезарията ми дадоха идея 2-3см фибран мрежа за изолация и отгоре саморазливна или друга замазка.
Не мисля че саморазливна директно върху фибрана не е добро решение. Ще се напука нищо че си сложил мрежа. По добре си реди ламината директно върху фибрана.
Предназначението на саморазливната не е за повдигане на под.
USP - напреднал
Сложи си от най-твърдия фибран, който намериш и не се притеснявай. Разбира се подът трябва достатъчно равен. Лично аз съм си сложил розов фибран в две стаи и коридора, и вече 8 години нямам проблеми.
Lisko - майстор
съб ное 09, 2019 8:39 amtysonlkr написа:
Lisko предполагам, че става въпрос за влагата в самата саморазливна мазилка .
Aaaa! Поради спецификата на дървените къщи, преди наливане на саморазливна в ъглите на стаята се лепи тиксо. На едно място бях забравил и в резултат ми протече на долния етаж. Страничният ефект/полза от тиксото е, че няма как да пропие влага в гипсокартона. Не че ми се струва някаква болка ако попие малко, но се сетих.

Тема "Изравнявнае на под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: